מירי רגב. ארכיון (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות)
מירי רגב. ארכיון | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90, חדשות

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה היום (חמישי) לאפשרות ששרת המשפטים לשעבר איילת שקד תשוריין ברשימת הליכוד וטענה כי רעיית ראש הממשלה נתניהו לא מעורבת בהחלטה. "מי שמחליט על שריונים זה רה"מ נתניהו", אמרה בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צה"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רגב אמרה כי היא תקבל כל החלטה של ראש הממשלה. "כפי שפנה לשרים ולמזכירות הליכוד וביקש לעשות ריצרץ' עם 4 חברי כנסת מכולנו, הוא יכול לקבל החלטה שהוא רוצה אותה בליכוד", אמרה. "הדעה שלי לא רלוונטית ולא מעניינת".

איילת שקד. ארכיון (צילום: פלאש 90, הדר פארוש, חדשות)
איילת שקד. ארכיון | צילום: פלאש 90, הדר פארוש, חדשות

"כל מה שראש הממשלה יחליט זה לטובת הליכוד ואני אתמוך בהחלטה הזאת", הבהירה אך ציינה כי היא מתנגדת באופן עקרוני לשריונים. "אני חושבת שהליכוד היא מפלגה דמוקרטית, יש לה פריימריז. בנסיבות חריגות כשרה"מ מסביר למה שריון כזה או אחר הוא טוב לליכוד אז האינטרסים האישיים והעמדות האישיות לא מעניינות, לכן אני תמכתי בשריון חברי כולנו".

"שרה לא מעורבת" (צילום: פלאש 90, חדשות)
"שרה לא מעורבת" | צילום: פלאש 90, חדשות

"בראיון שאני ערכתי שאלה אותי איילה חסון אם רה"מ ישריין את שקד?", הוסיפה. "אמרתי שאני אתמוך בכל החלטה. שוחחתי איתו מספר ימים לאחר מכן והבנתי ממנו שאין לו שום כוונה לשריין אותה. אם היא רוצה להצטרף לליכוד שתתפקד. בינתיים איילת שקד ובנט בגדו בבית היהודי ולא עברו את אחוז החסימה".

רגב גם תקפה את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ודחתה את הטענות כי נתניהו כפוף לחרדים ואמרה כי הוא "השפוט היחידי של החרדים". "ליברמן נכנס ב-2016 לממשלה עם חוק הגיוס הזה אז שלא יבלבל את המוח", אמרה. "הכול היה תירוץ כדי לא לשבת עם נתניהו. יש כאן עניין אישי, ליברמן אוהב רק את עצמו, אם הוא היה באמת דואג לרוסים הוא היה יושב בקואליציה ודואג לפנסיה. רה"מ בבחירות שעברו אמר שאנחנו הולכים לברית, אבל ליברמן אצלו מילה זו לא מילה".

עודד פורר (ישראל ביתנו) עלה גם הוא לתוכנית והגיב לדברים. "האזנתי לשטויות", אמר. "כשרה"מ ממנה שרת תרבות שמתגאה שהיא לא קוראת צ'כוב לא יעזור מינוי יועץ ליוצאי ברית המועצות לשעבר". 

רגב על הסדר הטיעון של שרה נתניהו: "ההר הוליד עכברון"

שרת התרבות התייחסה גם להסדר הטיעון שעליו חתמה שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה. "זה פשוט מדהים הצביעות של התקשורת", תקפה. "אם לא היה הסדר טיעון הייתם אומרים שהמערכת לא בסדר. אתה רוצה שאני אצא נגד מערכת המשפט?" .

"אני לא בקיאה בכתב האישום המתוקן", הכריזה רגב. "אני רק יודעת שההר הוליד עכברון. אני רק יודעת דבר אחד - אני סומכת על שרה נתניהו. אני אוהבת אותה, אני חושבת שעושים לה עוול גדול ואתם צריכים לקבל את החלטת הטיעון הזאת".