"ממשיכים יחד". הנהגת כחול לבן (צילום: מתוך הטוויטר של יאיר לפיד, חדשות)
הרביעייה המובילה שלכחול לבן, הערב | צילום: מתוך הטוויטר של יאיר לפיד, חדשות

כחול לבן בהנהגת גנץ ולפיד - גם בבחירות הבאות: הרביעייה המובילה של מפלגת כחול לבן הכריעה הערב (ראשון) סופית כי הרשימה תתמודד באותה המתכונת בדיוק גם בבחירות לכנסת ה-22 שיתקיימו ב-17 בספטמבר. המשמעות: הסכם הרוטציה בין גנץ ללפיד על תפקיד ראש הממשלה נותר בעינו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו    

יו"ר כחול לבן בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי נפגשו הערב בביתו של לפיד וסיכמו לרוץ באותה המתכונת בבחירות הבאות - זאת על רקע דיווחים על חילוקי דעות ברביעייה המובילה של המפלגה על אופן ההתמודדות בבחירות הבאות ועל הסכם הרוטציה.

עדיף על סמוטריץ'?, לפיד ואשכנזי (צילום: חדשות)
אשכנזי ולפיד מדגמנים "זוגיות" | צילום: חדשות

"למרות הספקולציות והשמועות השקריות, כחול לבן תתמודד בבחירות הבאות באותה מתכונת שהביאה להישג עצום של 35 מנדטים לפני חודשים ספורים, כולל קיום הרוטציה בין גנץ ללפיד, בדיוק כפי שסוכמה בהנהגה המשותפת והובאה בפני הציבור", נמסר מטעם המפלגה עם תום הפגישה.

כחול לבן תתאחד עם רשימות ומועמדים נוספים?

כעת, כשברור מי יעמוד בראש המפלגה שהיא למעשה הגדולה בישראל (35 מנדטים לעומת 34 מנדטים בפועל לליכוד), השאלה היא האם ישנה כוונה לצרף לכחול לבן, שכבר מורכבת מ-3 מפלגות (חוסן לישראל, יש עתיד ותל"ם) מפלגות ו/ או מועמדים נוספים על מנת לחזק את כוחה של כחול לבן לקראת הבחירות הבאות.

האפשרות להתאחד עם כחול לבן היא אופציה לפחות מבחינתו של יו"ר העבודה המכהן, אבי גבאי, שהצהיר שבבחירות הבאות העבודה לא תרוץ לבד - אלא תתאחד "או עם כחול לבן או עם מרצ". אלא שבחודש הבא ייערכו פריימריז לראשות מפלגת העבודה ולא ברור אם גבאי אכן ימשיך בתפקידו - ואם לא, האם יורשו יבחר להוביל מהלך של איחוד רשימות בבחירות.

אחרי גבאי: קרבות הירושה נפתחו (צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות)
העבודה תתאחד עם כחול לבן? | צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות

אפשרות נוספת שעומדת בפני כחול לבן היא איחוד אפשרי עם אורלי לוי-אבקסיס ומפלגת "גשר" שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות האחרונות. לוי-אבקסיס ניהלה מגעים להשתלבות ברשימתו של גנץ בטרם נחתם הסכם האיחוד של גנץ ולפיד - אלא שאז לא ניתן היה לשלב גם אותה וגם את לפיד ברשימה. כעת ניתן לשלב את לוי-אבקסיס, אם הצדדים ירצו בכך.

לוי-אבקסיס, תחבור לפרץ? (צילום: החדשות)
תחזור למשחק? אורלי לוי-אבקסיס | צילום: החדשות

המועד הסופי להגשת הרשימות בבחירות הבאות - 2 באוגוסט.