גבאי. לא יתמודד (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
גבאי. לא יתמודד | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אבי גבאי הודיע היום (שלישי) באופן רשמי כי לא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה בבחירות הפנימיות הקרובות. עם זאת, טרם ברור אם יכהן כחבר כנסת מטעם המפלגה גם בכנסת הבאה או לא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות, אבל החלטות גדולות לא מקבלים בעת סערה - ולכן המתנתי עד שהדברים יהיו אקטואליים בכדי להחליט ולהודיע", נימק גבאי את החלטתו, בפוסט שפירסם בפייסבוק. "לא היה לנו קל. כלל וכלל לא. הלכנו במסע עם אינסוף היתקלויות מכל הכיוונים, מסע רצוף באתגרים מורכבים, מבית ומחוץ, שהפכו את המשימה שלנו לקשה מאוד. והיו גם טעויות, עליהן אני לוקח אחריות מלאה, ויודע כי אלו נעשו מתוך אמונה אמיתית בדרך ובמחויבות לניצחון".

גבאי ציין עוד כי לדעתו, את היו"ר הבא של המפלגה יש לבחור בפריימריז פתוחים, בהם ייטלו חלק כל חברי וחברות המפלגה החפצים בכך. "בחירת יו"ר היא הדרך המרכזית שבה החברים משפיעים על כיוון המפלגה, ואסור לקחת את הזכות והחובה הזאת", הסביר. "זוהי ההצעה שאנו מביאים לוועידה, ולפיה הפריימריז יתקיימו ב-2.7".

65 אלף מתפקדים יצביעו היום (צילום: רענן כהן, חדשות)
פריימריז בעבודה. יתקיימו ב-2.7 | צילום: רענן כהן, חדשות

יו"ר המפלגה כתב בפוסט עוד כי טרם הוחלט אם לקיים פריימריז לכלל רשימת המפלגה לכנסת, או ליו"ר בלבד. "בשתי החלופות הללו קיים היגיון, ועל כן הנהלת המפלגה החליטה להביא את שתי החלופות להחלטת הוועידה", כתב.

"תמיד האמנתי שהכל אפשרי, ואני עדיין מאמין בכך", כתב גבאי. "הסיפור של המדינה שלנו, של העתיד שלנו, של הדורות הבאים שאנו מחויבים אליהם, גדול הרבה יותר משאלה אישית על מנהיג זה או אחר. אני משוכנע כי נכונו עוד ימים טובים ומלאי משמעות לערכים שאליהם חתרנו, והובלנו. אני מבקש גם מכם להאמין בכך. אני מתכוון להמשיך ולהילחם על הערכים שלנו, על הדמוקרטיה שלנו, על העתיד לצעירים שלנו ועל מערכות ציבוריות טובות לאזרחי ישראל", חתם.