"חששנו שאנחנו הולכים להפסיד, ראינו את הפערים והבדלי המנדטים", כך אמר הלילה (רביעי) דובר הליכוד יונתן אוריך בריאיון לחדשות כשנשאל אם קמפיין הגעוואלד שניהלו במהלך היום היה אמתי. לדבריו, הקואליציה כבר כמעט סגורה: "נותר לסגור כמה דברים קטנים ואפשר יהיה להמשיך הלאה".

 עדכוני תוצאות האמת - היכנסו כדי לדעת איך הצביעו ביישוב שלכם

אוריך נתן את הקרדיט לניצחון המפלגה לראש הממשלה שניהל את הקמפיין: "אם יש מישהו שמכיר את הציבור הישראלי ויודע לדבר אליו בשפתו וללחוץ על הנקודות שמעניינות אותו וחשובות לו זה נתניהו. הוא עשה עבודה מצוינת בקמפיין.

"עם ישראל נתן אמון מלא בנתניהו כראש ממשלת ישראל. במישור העקרוני עם ישראל יודע מה מונח על הכף והוא שם את ההאשמות שמונחות נגד נתניהו ועדיין נתן בו אמון מלא. מבחינה פרוצדורלית - הוא מסוגל לתפקד כראש ממשלה ולנהל את ההגנה שלו במקביל".

כך נתניהו חגג את ניצחונו (צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות)
צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות
הזוג נתניהו אחרי הבחירות (צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות)
צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות
נאום הניצחון של נתניהו (צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות)
צילום: איתן אלחדז/TPS‎, חדשות

אוריך אמר כי הוא אינו מתחרט על הציוץ שבו קרא לגנץ "לא שפוי", וניסה להסביר אותו: "העניין הוא לא שפוי או לא שפוי, אלא שזה פשוט גדול עליו. הכוונה הייתה שהוא לא מתאים לתפקיד. להיות ראש ממשלה זה תפקיד מאוד קשה. זה לא משהו שהישראלי הממוצע יכול לעשות".

"כל המטרה של לפיד וגנץ הייתה למשוך קולות מהימין לשמאל אבל הם לא הצליחו. בסיבוב האחרון לפיד שש אלי קרב ורצה לשלוח חיילים לעזה בעוד שנתניהו סיים את הסבב האחרון בלי הרוג אחד".

אוריך ציין כי "פה ושם היו טעויות בקמפיין אבל הוא היה מאוד אפקטיבי והוא יכול להילמד בספרי ההיסטוריה".