רומן קצר של רוסו בכנסת (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות)
טל רוסו | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות

חבר הכנסת טל רוסו, ששוריין כמספר שתיים ברשימת העבודה לכנסת לפני כארבעה חודשים, הודיע היום (שני) כי החליט שלא להתמודד על ראשות המפלגה וגם לא יהיה חלק מרשימתה לכנסת ה-22. לדבריו, החלטתו התקבלה נוכח העובדה שהוא "לא רוצה להיות שותף לקרבות הירושה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בפוסט שפרסם ברשתות החברתיות כתב רוסו: "נכנסתי לפוליטיקה לפני כארבעה חודשים עם תוכניות גדולות לשינוי במפלגת העבודה ולא פחות מכך, במדינת ישראל. במציאות שאליה נקלענו: בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר, אינם מאפשרים לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי. איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה ועל כן אני מסיר את מועמדותי לתפקיד היו"ר ומהרשימה לכנסת ה-22".

רוסו הוסיף כי הוא "מאחל ליו"ר שייבחר להוביל את המפלגה להיות אלטרנטיבה שלטונית בעתיד, ומודה לחברי המפלגה וכלל הציבור על התמיכה הרחבה, לאורך הדרך הקצרה והאינטנסיבית שעברנו". בסוף דבריו התחייב כי ימשיך "לפעול לטובת הציבור בדרכים אחרות".

גבאי ורוסו ביום ההצטרפות למפלגת העבודה (צילום: החדשות)
רוסו וגבאי | צילום: החדשות

אבי גבאי פרסם הודעה בעקבות החלטת רוסו לפרוש: "הייתה לי הזכות להכיר ולהיות עם טל בתקופה שלפני ואחרי הבחירות. מרגע שהצטרף, טל עבד ועבד בלי הפסקה. הגיע לכל מקום שבו יכל להשפיע ולדבר עם ציבור. שום גינוני כבוד ומעמד. עבודה וערכים נטו. עצוב שאיש נפלא כמו טל יוצא מהפוליטיקה. אני מקווה שיחזור לפעול במסגרת הציבורית".

בשבוע שעבר הודיעה הנהלת מפלגת העבודה כי יתקיימו פריימריז לראשות המפלגה על ידי כלל חבריה ולא רק על ידי חברי הוועידה כפי שביקשו להוביל כמה גורמים במפלגה. במקביל דווח כי בפריימריז יתמודדו, בין היתר: סתיו שפיר, עמיר פרץ וייתכן שגם איציק שמולי ואבי גבאי. בנוסף דווח כי אהוד ברק שוקל חזרה לחיים הפוליטיים, וייתכן שיעשה זאת דרך מפלגת העבודה.

במהלך הקריירה הפוליטית הקצרה של רוסו הוא חולל סערה כאשר צוטט בידיעות אחרונות כמי שמכנה את תושבי העוטף "בכיינים" נוכח התמודדותם עם טרור העפיפונים. בהמשך פרסם העיתון התנצלות וקבע כי רוסו לא אמר את הדברים.