המערכת הפוליטית מחממת מנועים לקראת בחירות 2019 ב': חברי הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) ויועז הנדל (כחול לבן) הגיעו הערב (שבת) לאולפן "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח - והתעמתו על מצבו המשפטי של ראש הממשלה נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנדל התריע מפני אמירתו של שר המשפטים הנכנס אמיר אוחנה, שטען בריאיון לעמית סגל ב"מהדורה המרכזית" כי קיימות פסיקות בג"ץ שהמדינה לא חייבת לבצע, ומשם עבר לעסוק בעיסוק בחקיקת חוק החסינות ופסקת ההתגברות: "זה עניין פרסונלי שנועד לתת חסינות לראש הממשלה".

זוהר מצדו השיב לו כי "זה לא חוק פרסונלי, זאת המצאה שלכם עם כל הכבוד. זה שזה פרסונלי זאת המצאה שלכם", ואמר כי "לא היה גיבוי פוליטי" לחקיקה הזאת: "כחלון התנגד בקנדציה הקודמת, לא יכולנו להעביר את זה".

המינוי של אוחנה הוביל למשבר
השר הטרי והאמירה השנויה במחלוקת | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

לאחר מכן קרא הנדל לשמור על בית המשפט, "ולא כמו שאמיר אוחנה מדבר", משום שכולם שווים בפני החוק, ואילו זוהר אמר: "אתה רוצה להשתמש במערכות האכיפה ובבית המשפט כדי להיפטר מנתניהו. זה הדבר היחיד שמעניין אותך". לדבריו, מדובר בדברים "אנטי דמוקרטיים".

"לא מעניין אותך האמון בבית המשפט", המשיך זוהר. "לא מעניין אותך האמון בבית המשפט, במערכת האכיפה - אם זו המשטרה וכדומה - לא מעניין אותך האמון בפרקליטות, מעניין אותך דבר אחד: שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה".

הצעת החוק של זוהר תציל את נתניהו?
"שביהמ"ש יחליט", זוהר | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

זוהר הוסיף: "מוסדות המדינה חייבים שיהיה בהם אמון כי אם לא בסופו של דבר הם בעצמם ילכו ויתערערו". הנדל אמר לו: "13 שנה אתם בשלטון, עכשיו נזכרתם שהמשטרה מושחת? שבית המשפט רע?".

חבר הכנסת מהליכוד אמר: "אני חושב שכבר אין היום אדם במדינה - אם זה בימין או בשמאל הישראלי - שלא הבחין במה שמנסים לעשות לנתניהו. כולם יודעים, לכולם זה ברור - שאף אחד לא יודע לנצח אותו בקלפי ופעם הראשונה במדינת ישראל ואומר את זה גם שי ניצן ולא אני - מגישים כתב אישום נגד אדם ללא בצע כסף בעבירות שקשורות לפוליטיקה".

הנדל התפרץ לדבריו: "שבית המשפט יחליט!", וזוהר דחה את דבריו: "האם זה ייתכן שפעם ראשונה ב-2019 יפילו ראש ממשלה לא באמצעות הקלפי?".