הערב: בנט ימסור הצהרה מיוחדת (צילום: פלאש 90, חדשות)
בנט מכוון גבוה? | צילום: פלאש 90, חדשות

השר נפתלי בנט שוחח בשבועות האחרונים עם עשרות אנשים שהוא מעריך את דעתם ושאל אותם: איפה טעיתי? מה עשיתי לא נכון? הוא קיבל לא מעט תשובות מעניינות ומהן הפיק כמה לקחים. האם זה המשא לאיחוד ענק במפלגות הימין והאם בנט ישוב למרכז הבמה?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בעיניו של בנט איחוד השורות במחנהו יביא לכמה שינויים. הראשונים בהם - פחות ריבים ויותר ממלכתיות. בנט הבין שהציבור לא אהב את ההתנצחויות מול נתניהו, מול ליברמן, לפעמים מול גורמים בשמאל הישראלי. הם מעדיפים אותו ממלכתי ולא ניצי.

6 מקומות בעשירייה לאיחוד הימין (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
יחזור לבית? | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

לגבי התכניות שלו לעזה, הוא אמנם לא ינטוש אותן, אבל בנט מבין שהוא צריך להיות קצת יותר צנוע לגביהן כל עוד הוא לא שר הביטחון, ולא לכהן כשר חינוך כשהוא באמת רוצה שר ביטחון. כל הסיפור גרם לו לנזק - הוריד לו נקודות בציבור.

הימין זרק אל הפח בבחירות האחרונות 7-8 מנדטים. על הרקע הזה, יש ניסיון לאיחוד בשלבים התחלתיים, אבל כל השחקנים הרלוונטיים מבינים שהוא הכרחי - להקים גוף מימין לליכוד שירוץ בפתק אחד: ימין חדש, בית יהודי, איחוד לאומי, עוצמה יהודית ופייגלין. זה מתכון לריבים על מיקומים אבל ההבנה היא שאפשר לרוץ יחד ואז להתפצל ולנהל מו"מ קואליציוני בנפרד מרככת את המכה.

פייגלין במסר תקיף לבנט. ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
פייגלין שב לימין | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בנט יודע מה המחיר של ללכת לבד אל הלא נודע. הוא רוצה ללכת עכשיו בכיוון של ה"ביחד". אתמול הוא כבר נפגש עם פייגלין, בשבוע הבא עם פרץ וסמוטריץ'. יש שם גם הרבה דם לנקות. במידה רבה בנט מנסה לעשות מעשה לבני. היא נכשלה בזה, נראה מה יוליד הניסיון שלו.