"הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים": חבר הכנסת איציק שמולי הודיע הערב (רביעי) רשמית שהחליט להתמודד על ראשות מפלגת העבודה תחת הסיסמה "מאמינים בעבודה". בכך הצטרף שמולי לחברי מפלגתו סתיו שפיר, שיצאה בהודעה דומה לפני פחות משבוע, ולעמיר פרץ שיתמודדו להחליף את היו"ר היוצא אבי גבאי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אתמודד לראשות מפלגת העבודה ואוביל אותה לפרק חדש ומלא תקווה", פרסם שמולי בעמוד הפייסבוק שלו. "זה הזמן שלנו להחזיר את האמון של רבים שאיבדנו בדרך, לחזק את הערכים עליהם גדלנו, לרקום שותפויות חדשות ולפרוץ יחד את גבולות המחנה כדי להגדיל את הסיכוי לשינוי עבור המדינה. אני מודע לגודל האתגר ויודע שאני האדם המתאים ביותר למשימה, אבל כדי שזה יקרה אני צריך אתכם איתי".

אחרי גבאי: קרבות הירושה נפתחו (צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות)
אחרי גבאי: קרבות הירושה נפתחו | צילום: גילי יערי, פלאש 90, חדשות

בסרטון שפרסם שמולי הוא תיאר כי מפלגת העבודה בראשותו תקרוץ לקהלים חדשים ותצליח להיחלץ מהמשבר. "הגיע הזמן למנהיגות מחברת, שמסתכלת לציבור בעיניים וגורמת לו להאמין מחדש. אני זוכר את זוגות העיניים של מאות האלפים שמחפשים אחר תקווה", אמר ועבר להתייחס למצב העגום של מפלגתו.

"אסור שהאגו והמוסכמות יהוו עוד מכשול"

"כן, זה כנראה המשבר הכי קשה שעברנו כמפלגה", הוסיף. "יש בתוכו גם הזדמנות להחזיר את מפלגת העבודה להיות גורם משפיע ורלוונטי במדינה. חייבים לזקוף קומה, לבנות מחדש את כל מה שגדלנו עליו. כל מי שמנסה להכחיד אותה ואת ההיסטוריה שלה, נכתוב פרק חדש שמלא תקווה. זה הזמן שלנו להחזיר את האמון של רבים שאיבדנו בדרך, לקרום שותפיות חדשות ונפרוץ יחד את גבולות המחנה כדי להגדיל את הסיכוי לשינוי. אסור שהאגו והמוסכמות יהוו עוד מכשול. כדי שכל זה יקרה אני מתמודד לראשות מפגלת העבודה".

סתיו שפיר (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
ח"כ שפיר | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות
"נתניהו מתנשא". יו"ר העבודה פרץ (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
מירוץ תלת-ראשי לראשות העבודה. ח"כ פרץ | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

רק אתמול הודיע היו"ר המכהן אבי גבאי שלא יתמודד על ראשות העבודה אחרי המפלה בבחירות האחרונות, שבה הגיעה מפלגת העבודה לשפל חסר תקדים מבחינתה של 6 מנדטים, וייתכן שלכך חיכה שמולי עם הודעתו הערב. "הכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות, אבל החלטות גדולות לא מקבלים בעת סערה - ולכן המתנתי עד שהדברים יהיו אקטואליים בכדי להחליט ולהודיע", מסר אתמול גבאי.

יו"ר העבודה היוצא הוסיף: "לא היה לנו קל. כלל וכלל לא. הלכנו במסע עם אינסוף היתקלויות מכל הכיוונים, מסע רצוף באתגרים מורכבים, מבית ומחוץ, שהפכו את המשימה שלנו לקשה מאוד. והיו גם טעויות, עליהן אני לוקח אחריות מלאה, ויודע כי אלו נעשו מתוך אמונה אמיתית בדרך ובמחויבות לניצחון".