אחרי שהתאכזבו מתוצאות הבחירות ובעיקר מאחוזי ההצבעה הנמוכים, החליטו השבוע המפלגות הערביות לחזור ולרוץ ברשימה אחת. יו"ר הרשימה, ח"כ איימן עודה, התראיין הערב (שבת) לפגוש את העיתונות והתייחס להחלטה לחזור לרשימה משותפת, להצעת המקורב לרה"מ נתניהו נתן אשל וגם - האם קיימת אופציה לשיתוף פעולה עם כחול לבן. צפו בריאיון המלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני חושב שזאת הייתה טעות להתפלג", אמר בריאיון. "בבחירות האחרונות הצביעו פחות מ-50% מהציבור הערבי, הם לימדו אותנו לקח. ננהר לקלפיות באוטובוסים ובמכוניות".

עודה אמר בריאיון כי קרא את המאמרים אותם פרסם המקורב לראש הממשלה נתניהו, נתן אשל, בהם הביע רצון שהימין בישראל "ירים את הכפפה" וייצור שיתוף פעולה עם המפלגות הערביות. עודה הבהיר כי הוא חושב שנתניהו עומד מאחורי הדברים ואמר: "יש קו שמחבר בין הסדנה בבחריין לבין השלום הכלכלי של נתניהו לבין השלום הכלכלי עם האזרחים הערבים. זו גישה גזענית, הוא רואה בנו נתינים שאפשר לתת להם כסף ולקנות אותם".

עודה הבהיר כי עמדותיו רחוקות מאוד מעמדותיהן של נתניהו וסמוטריץ': "ניאבק כדי שבפעם הבאה הם לא יישארו בשלטון".

יו"ר חד"ש התייחס גם לאפשרות בה יסכים לשבת בקואליציה אותה ירכיב יו"ר כחול לבן בני גנץ. "ההפגנה שהייתה בתל אביב מסמנת כיוון מאוד חשוב", הבהיר עודה. "יחד עם זאת אני חושב שגנץ וכחול לבן עדיין לא בשלים". עודה הוסיף: "כחול לבן לא בשלים לשיתוף פעולה סביב עקרונות".