ברק חוזר לפוליטיקה: אחרי חודשים של ספקולציות, ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הודיע הערב (רביעי) רשמית על חזרתו לחיים הפוליטיים במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס. ברק הכריז כי יקים מפלגה חדשה, בה יהיהו חברים גם אלוף (במיל') יאיר גולן, פרופ' יפעת ביטון והטייס לשעבר ואיש העסקים בהווה קובי ריכטר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הניסיונות לשבש שוב ושוב תהליכים דמוקרטיים, לתעתע בציבור ולהציע שוחד פוליטי הם המשך הדרך של נתניהו לפלג ולקעקע את מערכות האכיפה והמשפט - והכל לתועלתו האישית, כדי להימלט מאימת הדין", האשים ברק. "אלו ימים חשוכים".

ברק התבטא בחריפות כלפי אנשי מחנה הימין, באומרו: "אזרחי ישראל יזכרו שאיש מחברי הקואליציה ומהליכוד לא העז לעצור את ההדרדרות המטורללת אליה מוביל נתניהו, ואיש איש מהם נושא בחלק מהאחריות". לדבריו, "מנהיגות מוסרית נבחנת ברגעים כאלה".

"אני מכיר את נתניהו יותר מ-50 שנה", הזכיר ברק. "כמפקדך אני אומר לך: אסור לך להמשיך ולאחוז בהגה השלטון. גם לטובתך שלך, וגם לטובת המדינה וכל מה שתרמת לה לאורך חייך. זמנך כמנהיג פוליטי תם, ההיאזחות בקרנות המזבח יכולה להגמר רע".

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר פנה למפלגת כחול לבן ישירות, ואמר: "היריבות שלנו היא עם נתניהו. יש מאות אלפי מצביעים הגונים ופטריוטים - בליכוד, בכולנו, בבית היהודי, בימין החדש, בישראל ביתנו ואפילו במפלגות החרדיות - אנשים שמבינים שנחצו כל הקווים האדומים. הציניות, חוסר הבושה והיעדר הגבולות לא ייעצרו רק ברדיפה של 'שמאלנים' - מי שרודף את אחיו ואחיותיו, מהר מאוד רודף את המשפחה כולה".

"אני קורא לכל מי שהמדינה יקרה לו לצאת מהמחנאות והמלכודת שטמן נתניהו", סיכם ברק. "אני קורא לתנועה רחבה של ישראלים להתעלות מעל כל שיקול אישי על מנת להציל את כולם. זה הזמן לנצח - כי אין לנו את הפריווילגיה להפסיד".

אחרי ברק עלה לנאום אלוף (במיל') יאיר גולן. "אני ניצב כאן כי אני חייב", אמר. "אני לוקח על עצמי מסע קשה, אך עם זאת אני חש חובה עמוקה לצאת אליו. המסע הזה הוא לתיקון החברה הישראלית, להחזיר שפיות לעם ישראל - כפי שהשפיות הזו מגיעה לו".

"אנחנו צריכים להחליף חרדה ויוהרה אישית בביטחון עצמי וגאווה לאומית, זה היעד אליו אנו חותרים", הוסיף גולן. "אנו נשבעים לעשות את זה ביושר דרך ובאומץ לב, זו דרכנו. בעזרת ה' ואנשים טובים, לשם נוביל וכך נצליח".

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה: "אנחנו לא מתערבים באיך השמאל מחלק את המנדטים שלו בין אהוד ברק לבין לפיד וגנץ".

*שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר: "אהוד ברק שהיה ראש הממשלה הגרוע והכושל ביותר של מדינת ישראל, מנסה ללמד את כולם איך צריך לנהל מדינה. זהו שיא האבסורד. המצייץ הסדרתי שהתחיל בחיסול מפלגת העבודה לפני מספר שנים, מתעקש בכל כוחו לקחת ממנה גם את נשימתה האחרונה. שוב כמו בפעם הקודמת, ברק הופך את ראש הממשלה נתניהו למוקצה, אך בהזדמנות הראשונה שתהיה לו, הוא ינסה לעשות הכל על מנת לקבל תפקיד בממשלה שלו. העם כבר אמר את דברו בצורה הברורה והדמוקרטית ושלח את ברק הביתה, אך שוב הוא מנסה לחזור אל הפוליטיקה בדרכים אחרות ובמראה אחר, אבל זהו אותו האיש. גם בבחירות האלו המחנה הלאומי ינצח וראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו למגינת לבו של המצייץ אהוד ברק".