"לעצור את ההספדים". | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

לא מתמודדת ולא תומכת באף אחד - אבל נשארת: ח"כ שלי יחימוביץ', שעמדה בעבר בראש מפלגת העבודה, לא מתמודדת בבחירות שייערכו השבוע. זו הפעם השנייה ברציפות שהיא לא מצטרפת לקרב על הנהלת המפלגה, למרות שיש לה בסיס תומכים נרחב. לאחר שלא הביעה תמיכה באף מועמד, בעבודה התגברו סימני השאלה ואף תהו אם יחימוביץ' שוקלת פרישה. בתגובה לדיווח הבהירה יחימוביץ': "הרבה עבודה לפניי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סימני השאלה על המשך דרכה של יחימוביץ' התגברו לאחר שבפעם הראשונה מאז הצטרפותה לחיים הפוליטיים, החליטה שלא הביעה תמיכה באיש מהמועמדים - עמיר פרץ, איציק שמולי או סתיו שפיר. מדובר בצעד מתמיה מכייון שיחימוביץ' צברה כוח רב ולא השתמשה בו כדי לתמוד באף מועמד.

היום (ראשון) אחד מגדולי נאמניה, יאיא פינק, עבר למפלגתו של אהוד ברק תוך זיגזג מרהיב. רצף האירועים הוביל לתהיות במפלגה: האם יחימוביץ' תפרוש מהפוליטיקה אחרי 13 שנים? למרות השאלות, ברור לכל הנוגעים בדבר שעזיבת המפלגה מצד יחימוביץ' לא על השולחן. אם יו"ר המפלגה לשעבר הייתה מודיעה על עזיבה היה מדובר במכה קשה למפלגה, שידעה מכות קשות בעבר.

בעקבות הפרסום יחימוביץ' פרסמה ציוץ הבהרה. "ל'תוהים': לא אכחיש שהמחשבה עוברת בראשי בשנה האחרונה, וזה היה בלתי אנושי אם לא היתה חולפת, נוכח האירועים הפוליטיים המטורללים  - אבל הנני כאן, הרבה עבודה לפניי, וגם אחריות כבדה - כך שאפשר לעצור את ההספדים או את צהלות השמחה".