ליברמן וקפטן ג'וקג' (צילום: פלאש 90, הדס פרוש, חדשות)
ליברמן וקפטן ג'ורג' | צילום: פלאש 90, הדס פרוש, חדשות

תומך הליכוד שטען שליברמן ולפיד נפגשו ותיאמו את המהלכים הפוליטיים - בדרך לבית המשפט: השבוע איים יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, בתביעה נגד כל מי שיגיד שהוא נפגש עם ח"כ יאיר לפיד, מספר 2 ב'כחול לבן', בווינה לאחר הבחירות. הבוקר (שלישי) מימש ליברמן את איומו ותבע את הגולש המכונה "קפטן ג'ורג'", שפרסם ציוצים על "התוכנית שנרקחה בין לפיד לליברמן בווינה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

ליברמן דורש מגיורא עזרא, בעל החשבון "קפטן ג'ורג'" בטוויטר, 140 אלף שקלים כפיצוי בגין הוצאת לשון הרע. בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בירושלים על ידי עורכי דינו, ירון קוסטליץ ואביעד שאולזון, נכתב: "עניינה של תביעה זו בפרסומים חמורים שפרסם הנתבע נגד התובע, מתוך כוונה לפגוע בו, בעיצומה של מערכת בחירות. הפרסומים מציגים לציבור הבוחרים מצג שקרי לחלוטין, פרסומים שעלולים להסב לתובע נזק תקשורתי וציבורי רב. במעשים האמורים, עבר הנתבע על הוראותיו של חוק איסור לשון הרע".

התביעה מתייחסת למספר ציוצים שפרסם "קפטן ג'ורג'" החודש, ובהם טען כי לפיד וליברמן תיאמו את המהלך שהוביל לכשלון הרכבת הממשלה. ליברמן ובאי כוחו הדגישו: "ייאמר מייד - להד"ם. כל מילה ומילה בציוץ הנ"ל הינה שקר מוחלט, אשר מעולם לא אירעה במציאות. למרבה הצער, אין זו הפעם הראשונה שבה פרסם הנתבע דברים שקריים אלו".

"שקר מוחלט"

עוד הוסיף יו"ר ישראל ביתנו: "הנתבע לא היסס לפרסם את הפרסומים הנ"ל ברבים, פעמים רבות, מתוך כוונה ברורה לפגוע בתובע, ותוך התעלמות מוחלטת מהנזק שהדבר יכול להסב לתובע, קל וחומר כשמדובר בעיצומה של תקופת בחירות".

רק אחד מהציוצים נמחק לאחר האיום בתביעה ועורכי דינו של ליברמן ציינו כי "בעקבות הפרסומים הנ"ל, הודיע התובע כי בכוונתו להגיש תביעת דיבה נגד הנתבע, שכן מדובר בשקר מוחלט. בעקבות הודעה זו, מחק הנתבע את ציוצו האחרון בעניין. עצם המחיקה האמורה מלמדת על הודאת הנתבע כי פרסם דברי לשון הרע נגד התובע. עם זאת, הנתבע נמנע מלמחוק את ארבעת הציוצים הקודמים בעניין, ובכך ממשיך גם כיום בפרסום דברי לשון הרע נגד התובע".

קפטן ג'ורג' ונתניהו, ארכיון (צילום: פלאש 90, הדס פארוש, חדשות)
קפטן ג'ורג' ונתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, הדס פארוש, חדשות

ליברמן ציין כי עזרא הוצג במסיבת העיתונאים שכינס נתניהו לאחר פרסום התחקיר בידיעות אחרונות על רשת המשתמשים הפיקטיביים, שזכה לכינוי "תחקיר הבוטים": "אך לפני מספר חודשים, ביום 1.4.2019, הוצג הנתבע לציבור הרחב במסגרת מסיבת עיתונאים, במהלכה הודה בריש גלי כי הוא בעל החשבון, המפרסם בו את דבריו".

בגלי צה"ל פורסם השבוע כי גורם בכיר מאוד בליכוד מאשים שליברמן ולפיד נפגשו בווינה אחרי הבחירות באפריל, ושם תיאמו את המהלך האחרון - סירובו של ליברמן להיכנס לממשלה בראשות נתניהו, מה שהוביל, בין היתר, למציאות הפוליטית הנוכחית.

"אפשר להיפגש לקפה", לפיד וליברמן (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
ליברמן ולפיד, ארכיון | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

"הכול התחיל בפגישה ההיא של ליברמן ולפיד מיד לאחר הבחירות בווינה", אמר הגורם בליכוד על פי הפרסום בתחנה, "ליברמן מתואם עם לפיד במאה אחוז. לכן הקמפיין של הליכוד יהיה חד משמעי: מי שרוצה ממשלת ימין - אי אפשר לסמוך על איווט". בתגובה לדברים, מיהרה מפלגת ישראל ביתנו לפרסם הודעה חריפה לפיה "אם מישהו יגיד בשמו שהייתה פגישה בין אביגדור ליברמן ליאיר לפיד בווינה, הוא ייתבע דיבה".