"ביבי מלך ישראל, חי חי וקיים" – כך התקבל ראש הממשלה בנימין נתניהו בגני התערוכה בליל הבחירות. נדמה שהמילים "קוסם" או "גאון פוליטי" קטנות מכדי לתאר או להכיל את תופעת הטבע ששמה בנימין נתניהו. התלווינו לפעילי הליכוד בליל החגיגות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המותג של נתניהו מצליח להאפיל על המפלגה: בעוד בגין ניצח פעמיים, שרון פעמיים, שמיר פעם אחת ועוד תיקו - נתניהו בפעם החמישית מוביל את הליכוד לניצחון גדול, מול שלושה כתבי אישום ושלושה רמטכ"לים - הוא הביא את התוצאה הכי טובה בכל הקריירה הפוליטית שלו.

בשעת פרסום המדגמים ב-22:00 האולם היה כמעט נטוש: בליכוד רצו שהפעילים יעבדו בקלפיות עד הרגע האחרון ולא ישהו במטה. הפעילים שמעו ש-900 מטר מהם, במטה כחול-לבן, יש חגיגות - כמו בניצחון המוקדם של פרס ב-1981 והחגיגות עם פרס ב-1996 ועם לבני ב-2009. גם גנץ נשא נאום ניצחון ובליכוד גיחכו - לאחר יום שלם בקלפיות, הליכודניקים היו בטוחים בעצמם: "אנחנו לא יודעים מה גנץ חוגג".

החגיגות במטה הליכוד (צילום: רויטרס, חדשות)
החגיגות במטה הליכוד | צילום: רויטרס, חדשות

חברי הליכוד הודו שחיבלו במדגם של החדשות - ואף סיפקו הסברים. מאיר כהן, חבר הליכוד, אמר: "כשהחבר'ה שלנו נכנסו למדגמים שלכם, הם לא אמרו את כל האמת. פה הצבעתי מחל, במדגם הצבעתי לכחול לבן ואני מכיר עוד אחד... למה? איך אתן לכם לישון צוחקים ולקום בוכים? אתם מתעללים בנו שנה, אנחנו מתעללים בכם לילה אחד".

חבר נוסף בליכוד, בני פרץ, אמר: "עושים לכם את זה כל קדנציה, הליכוד, כל בחירות עושים לכם את זה. אנחנו תמיד מרמים, כל הליכודניקים. כי אנחנו רוצים שיהיה טוהר מידות בסקר-שקר שהתקשורת עושה ומנפחת". התקשורת ספגה ביקורת רבה מהנוכחים באולם של הליכוד - "הוא הא מה קרה התקשורת אכלה אותה, ענין של זמן עד שגם אתכם יסגרו" - ןהמשפט "העם אמר את דברו" שב וחזר בדברי הפעילים.

כשהמדגמים תיקנו את עצמם והליכוד עבר ליתרון, החלו החגיגות עם הח"כים והשרים. רונן סברו, חבר ליכוד, אמר: "ביבי הוא גאון, טייקון, שבר את כל השיאים. הוא שליח של הקדוש ברוך הוא". פעיל נוסף אמר: "עד ימות המשיח הוא ראש ממשלה". התומכים לא התרגשו מהשימוע והאפשרות לכתב אישום, והאמינו ביכולתו של נתניהו לכהן גם תוך כדי משפט.

משה לוי, חבר הליכוד, לא הוריד במשך חודש את החולצה שעליה נכתב "נתניהו, ימין, חזק". "ישנתי עם החולצה חודש, עם כל הלכלוך והכתמים - אשתי אומרת לי 'אתה השתגעת'", הסביר. "לא הורדתי אותי כי היה לי בראש שאם אני מוריד את החולצה הם יפסידו". לוי הוסיף ותקף: "כל הזמן אנחנו באופוזיציה, בתי המשפט והפרקליטות נגדנו, הליכוד עוד לא שולט".