כחלון על אלוביץ': גזענות לשמה (צילום: החדשות)
כחלון על אלוביץ': גזענות לשמה | צילום: החדשות

"מבחינה ערכית-מוסרית אתה לא מרגיש נוח שאלה הדברים שבהם חשוד ראש הממשלה שלך, אבל זה חלק מהחיים שלנו" - כך אמר הערב (שבת) שר האוצר ויו"ר כולנו בפגוש את העיתונות בהתייחסות ראשונה להחלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את בנימין נתניהו בכפוף לשימוע.

כשנשאל אם קרא את החלטתו של היועץ השיב: "כן, קראתי את כתב החשדות. האמת לא הופתענו, כל הדברים כבר פורסמו בעבר. זה לא עושה נעים בשבת בבוקר לקרוא כתב חשדות כזה נגד ראש ממשלה, אבל כמו שאמרתי לא הופתעתי".

בחלק שעוסק בתיק 4000 (בזק-יס) בכתב החשדות נגד ראש הממשלה עלה שמו של כחלון, שר התקשורת בתקופה המדוברת, אותו כינה בעל השליטה בקבוצת יורוקום שאול אלוביץ' בשם הקוד "הערבי". על כך אמר כחלון: "הוא קרא לי ערבי כי את מבינה למה - זו גזענות לשמה על הרקע הזה שאני מזרחי, לא בגלל שאני לא משכיל או לא שר טוב".

באשר להתייחסות לכחלון מצד החשודים כפי שעולה מכתב החשדות, אמר: "אני חושב שזה נורא. אני מאוד מקווה שזה לא נכון ואני גם רוצה לומר לך שזה נמשך עד היום, כל הכתבות השקריות. רק בקדנציה הזאת נפגשתי פעמיים עם מנכ"ל וואלה (אילן) ישועה ואמרתי לו שהם כותבים שקרים וחצאי אמיתית נגדי. אני לא הבנתי שעומדת מערכת שלמה - כמו שאת רואה היום, כל מיני קבוצות שפועלות באופן גלוי ואפילו איבדו את הבושה".

"אבל גם בהזדמנות הזאת לומר למי שקרא לי ערבי שאני מאוד גאה בהורים שלי ובמוצא שלי ואני גם מציע שכל אחד יהיה גאה ברקע שלו ואת כל הגזענים האלה תזמיני לפה", הוסיף כחלון. לסיכום נשאל יו"ר כולנו אם יהיה מוכן לקחת חלק בממשלה שבה מוגש נגד העומד תחת כתב אישום ואמר: "בואי נעבור את הבחירות נראה את המנדטים ונקבל החלטות". כשנשאל אם יהיה מוכן לשבת בממשלה בראשות גנץ הפתיע והשיב: "כרגע הממשלה החליפית היא פוסלת אותנו".