היום פנתה חברת הכנסת לאה פדידה ממפלגת העבודה בבקשה בהולה ליועץ המשפטי לראש הממשלה לבדוק את בנימין נתניהו. קח אתנחתא קלה (ולא קומית) מתיק 4,000, היא מבקשת ממנו, ושים לב לדבר הבא: מקורות מצרים טוענים שנתניהו שלח מסרים לחמאס וביקש להימנע מהסלמה בתקופת הבחירות, שתהיה רגישה עבורו, כי אחרת יעכב להם את העברת הכספים מקטאר.

ח"כ לאה פדידה, תסבירי את טענתך נגד בנימין נתניהו.
"נתניהו, שהוא גם שר הביטחון שלנו, לא מצליח לתת לנו ביטחון ולכן הוא משתמש בכסף כדי לקנות שקט, מעביר פרוטקשן לחמאס. ועוד בזמן בחירות! איפה נשמע דבר כזה? הוא אומר לחמאס, 'אם לא תשמרו על רגיעה בזמן שאני עסוק בתקופת בחירות, אני אפסיק לכם את המימון. בכל תקופה אני יכול לספוג את זה אבל לא בתקופת בחירות'. הבן אדם חושב שמותר לו הכל".

ועכשיו באים? המזוודות הראשונות מקאטר הועברו לחמאס כבר לפני חודשיים.
"אתמול נפל טיל בנגב, שכמובן כולם בליכוד מיהרו להגיד שזה בשטח פתוח, אבל הוא מוכיח כמה השקט כאן לא אמיתי. בקרוב תהיה הפעימה השנייה של העברת הכספים כשבינתיים עדיין ממשיכים ליפול כאן טילים. צריך להבין ששלום לא קונים בכסף, כי אז הוא רק שלום מדומה. אני שואלת, האם באמת העברת הכסף משמשת לשקט או שזה פרוטקשיין שמשלם מר כאילו-ביטחון כדי שלא יתקיפו אותו בבחירות על תפקודו?". 

ומה העלית בבדיקה שלך?
"העברתי את זה ליועמ"ש, שהוא יבדוק. ביקשתי ממנו הבהרה האם נתניהו משתמש בכספי הביטחון כדי להגן על עצמו בתקופת בחירות ולייצר לעצמו ניצחונות".

מזוודות הכסף האלה עושות שירות די רע לנתניהו בימין, אולי בגלל זה הוא מאיים פומבית בעצירת העברתן?
"לא רק זה עושה לו שירות רע בימין, אלא כל התקופה הזאת שהוא מתעקש להיראות כמו מר ביטחון. הוא רופס ולא חותר לפיתרון אמיתי, ועם כל הכבוד אף אחד מאזרחי ישראל, לא בשמאל ולא בימין, רוצה לחיות עם שעון מתקתק מעל הראש ובלי פיתרון אמיתי".

הבקשה שהגישה ח

ואם באמת אי אפשר לקדם בתקופת בחירות שום הליך מדיני או צבאי להשגת שלום, ולכן בוחרים "לקנות" שקט?
"אז זה פשוט מקומם. אנחנו רוצים שקט כל הזמן, למה רק בתקופת בחירות? מי מחליט מתי נקנה שקט במיליארדים ומתי לא?".

בימים אלה הטענה הזאת יכולה להיתפס כעוד ניסיון להכתים את נתניהו. להלביש עליו עוד תיק.
"לא, זה לא שם, בחיי. אני לא מחפשת לרדוף את נתניהו. את יודעת מה? אני אשמח מאוד היועמ"ש יגיד שלא היו דברים מעולם. כי המחשבה שרה"מ נוהג ככה בכספי ביטחון היא קשה".


בואי נדבר על ועידת העבודה. מה חשבת על קריאות הבוז שהופנו לגבאי?
"זה צרם לי, ברור. הייתי מעדיפה שנעלה כולנו כגוש אחד עם מסר אחיד. אבל אם להתעלם מרעשי רקע, הייתה ועידה חגיגית. גם הפוליגרף של כבל לא עירער אותי, ראיתי כבר הרבה בדיקות פוליגרף ואני מצפה שהוא יחזור לשורותינו".

לעומתכם בליכודיאדה היה שמח.
"בליכוד שיש סגידה עיוורת לאדם אחד, הם מורידים את כל הסטנדרטים בשבילו".

כמה מנדטים אתם תעשו?
"הנבואה לא ניתנה לי, אבל אני מאמינה שרק נתחזק".

נו, כמה תעשו? תגיעו ל-15?
"אפילו יותר. אבל עזבי מספרים עכשיו".

בסדר, עוזבת. עם איזו מפלגה היית רוצה שתתחברו?
"רק עם כל מי שמחזיק באג'נדה שלנו, ואם אין אף אחד כזה בסביבה, אז שלא יהיה חיבור".

למרות שזה עלול לגרום לכך שלא תשבי בכנסת החל מאפריל הקרוב?
"למרות".