בכחול לבן כפתו את אבי ניסנקורן במרתף קשור עם מחסום לפה. הסיבה שניסקורן נעדר ממסיבת העיתונאים של המפלגה בה הציגו הערב את המצע הכלכלי-חברתי שלהם מקרית כמו שמירי רגב נעדרה מהסלפי של הליכוד.

אבי ניסנקורן הוא נטל על רשימת כחול לבן וצירופו כדמות פוליטית הייתה טעות. צריך לזכור מאיפה הצירוף שלו לרשימה נבע: אלו היו הימים טרום-כחול-לבן בעולם הזה, הימים של רשימת חוסן לישראל שמתמודדת מול שתי רשימות משומנות – הליכוד ויש עתיד – ללא שטח.

לכן הביאו את הניסיון, מתוך תקווה - שכל מי שבוחן תוצאות של בחירות יודע שהיא תקוות שווא - שההסתדרות בראשותו תסייע ככוח ארגוני. צריך לזכור שרוב אנשי ההסתדרות הם היום בעיקרם אנשי ליכוד ובוודאי שלא ירתמו למישהו שאוטוטו לא שם.

הם הביעו תמיכה בזאב אלקין לראשות עיריית ירושלים והוא לא נבחר, הם פעלו למען מפלגת העבודה ב-2013 והיא סיימה עם 15 מנדטים בלבד, הם פעלו למען הרצוג בפריימריז בעבודה והוא אפילו לא עלה סיבוב. לכן ניסקורן נשלח לאיזה בוידעם.

טראמפ למען נתניהו

כל יום אנחנו אומרים שזאת מערכת בחירות שירדה די נמוך. אז היום נשבר עוד שיא, או עוד שפל במקרה הזה, עם דבריו של רם בן ברק, ח"כ מיועד מטעם כחול לבן שאמר בראיון לרשת ב': "אני שואל למי להאמין: למי שבגד ב-3 נשותיו ומתעלם מהבת הבכורה שלו כי אשתו לא מרשה לו, או לרמטכ"ל ה-20 של ישראל שעד היום איש לא חשד בו ולו בדבר הקטן ביותר?". בכחול לבן נזפו ואמרו "זאת לא דרכנו", אך בקמפיין אתה לא תמיד יודע אם זאת פליטת פה או שבאמת נזפו בו.

אבל לנתניהו יש צרות גדולות יותר. בשבוע האחרון העיסוק בצוללות כנראה פוגע בו, וזה די ברור. סקר חדשות 12 מאתמול העיד ש-48 אחוז מהציבור חושבים שיש שם אינטרסים אישיים, כאשר רק 25 אחוז חושבים שהכל ענייני.

מצד שני, מבחינת פרשת הפריצה לטלפון של גנץ על ידי האיראנים, רואים בסקר ששיעור האנשים שאומרים שזה השפיע עליהם לרע זניח מאד - לא יותר ממנדט אחד. לכן, ההנחה היא שבליכוד ינסו בשבועות שנותרו עד הבחירות להתקדם קדימה לכיוון כנס איפא"ק, פגישת נתניהו-טראמפ ואולי הכרה אמריקנית ברמת הגולן כשטח בריבונות ישראל.

"לא הופתעתי מההתקפות" (צילום: החדשות ‎)
סיבה לדאגה. נתניהו | צילום: החדשות ‎

חרדים למען ליברמן

אביגדור ליברמן פרסם היום עוד סרטון שלו מחופש לרב חרדי. ליברמן היה לפני כמה שבועות מתחת לאחוז החסימה, ואז בא אריה דרעי בנאום על סף הגזעני - ואני חושד שהייתה שם מנחה חברית לידידו הוותיק אביגדור ליברמן, לתועלת שני הצדדים.

לי זה הזכיר את פורים בשנה שעברה, אותו החריב לי ליברמן כשהוציא סרטון שבו הוא התחזה לליצמן שקורא לגייס את כולם. זה הוליד את משבר הגיוס, ורק בשנייה האחרונה נבלמו הבחירות. לכן אנחנו עכשיו כאן, ולכן כשאני רואה סרטון של ליברמן מחופש לרב אני נכנס לכוננות.

 

סרטון ליברמן הרב מקישינב (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
סרטון ליברמן הרב מקישינב | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק