בתזמון מושלם מבחינתה, אלונה ברקת הודיעה השבוע על הצטרפותה למפלגת הימין החדש. הפועל באר שבע נמצאת בשנה הכי גרועה שלה, לא נראה שמשהו טוב ייצא מהקבוצה הזאת בקרוב. אם באר שבע היתה בדרך לאליפות רביעית ולעונה אירופית, גם אז אלונה היתה הולכת לפוליטיקה? זה זמן מעולה בשביל אלונה לברוח. מי הרוויח מהשנים האלה של אלונה, הרובין הוד של באר שבע? הקבוצה שנשארת כרגע בלי עתיד? או בעיקר אלונה עצמה, שהגיעה לבאר שבע כאישה אלמונית ויוצאת ממנה, בסבירות גבוהה, כשרה בממשלה הבאה? שרה מטעם הימין החדש. גאווה.

הימין החדש היא כרגע המפלגה הגדולה ההומופובית היחידה בישראל. כאילו, חוץ מהחרדים והערבים, שזה מראש אבוד. הימין החדש הם היחידים שמעזים להגיד בגלוי דברים כל כך מכוערים על להט"ביים. ובאופן עקבי. בכנסת הקודמת, נפתלי בנט אפשר לחברי מפלגתו החשוכים אורי אריאל ובצלאל סמוטריץ' להגיד ולעשות מה שבא להם, אבל אסור לשכוח שמשרד המשפטים בראשותה של איילת שקד הוביל מדיניות הומופובית במיוחד והקשה על להט"בים בשלל עניינים בירוקרטיים (חוות דעת דוחות על פונדקאות להומואים, הערמת קשיים על רישום ילדים להורים להט"ביים וכן הלאה). וזה הבית שאלונה בחרה בו. בית של אנשים חילונים עשירים שמתנהגים כמו נוצרים אוונגליסטים ורוצים לקבוע לאחרים איך לחיות. 

מה יש להתלבט על זכויות של להט"ב?

בימין החדש, להגיד דברים מכוערים על ערבים או על בית המשפט העליון או על זכויות להומואים זה בייסיק, אין מה לדבר. הם, ואולי עוד ליצן תורן אחד בליכוד, חושבים שבמסגרת האג'נדה השמרנית-קיצונית שלהם, זה לגיטימי לסמן אזרחים אחרים כסוג ב'. מלבד אותו עשב שוטה, הליכוד לא ידועה כמפלגה הומופובית, ביבי לא הומופוב, וודאי שלא תמצאו כאלה במפלגת העבודה (שבה איציק שמולי, הומו מוצהר, התברג למקום הראשון בפריימריז), מרצ, אורלי לוי או אצל כחלון (שמפלגתו תמכה בלהט"בים באופן עקבי מתוך הממשלה). גם לא אצל גנץ ולא אצל יאיר לפיד. אבל בימין החדש זה דגל, זאת אג'נדה, זה קו מפלגתי. כמו אצל החרדים והמפלגות הערביות. זה עקרון וזאת גאווה. הרעיון ברור. בחרת באלונה, בחרת יותר לכיוון הגזענות וההומופוביה, ופחות לכיוון זכויות אימוץ שוות ותקציבים לשוויון חברתי.  

כשדני קושמרו, בראיון האנמי שנתנה לו השבוע בו ברחה מהבעת דעות כמו מאש (כאילו, זה מוזר. את ריקה מתוכן ואין לך אג'נדה? אז למה בחרת עבודה שצריך בה אג'נדה?), שאל אותה מה דעתה על זכויות לקהילה הלהט"בית, זה מה שהיה לאלונה להגיד: "אני חושבת שהנושא הזה הוא כבד מידי בשביל תשובה של כן ולא, צריך למצוא את המקום כדי שכולם ירגישו בנוח ושהזכויות שלהם מתקיימות". בקיצור, ברקת עוד לא נכנסה לכנסת וכבר היא מתנהגת כמו חברת כנסת ותיקה: הנושא כבד לה, היא מתחמקת, לא עונה. אז לא אלונה, זה נושא לא כבד בכלל והתשובה צריכה להיות ברורה לך, שמציגה את עצמך כאישה חברתית: התשובה היא כן. הזכויות של הקהילה הגאה צריכות להתקיים במלואן. ובימין החדש לא מוכנים לתת את הזכויות האלה. אלונה הזכירה לי את אהובה, ילדה בת 12 מרחובות, שבמערכון של "החמישייה הקאמרית" מתקשרת לערוץ הילדים ומבקשת מהמנחים סיוע בחיבור שהיא כותבת, "רצח רבין – בעד ונגד". אולי שאלונה תתנדב לעזור לילדה לכתוב את החיבור.


ברוכים הבאים לכנסת, כאן זאת לא מסעדת הקנטינה

אז למה ברקת הלכה דווקא לימין החדש? זה כנראה היה הכי נוח לה. היא הכירה את בנט מההיי-טק, אולי היתה להם מין אחוות עשירים מנותקים כאלה, חבר מביא חבר. ובחישוב מהיר גם אלונה הבינה שמהימין החדש תהיה המקפצה המהירה והטובה ביותר לשולחן הממשלה. בשום מפלגה אחרת היא לא היתה מתברגת במקום השלישי, שאמור להספיק בתרחישים רבים בשביל לקבל תפקיד שרה. הרי דעות גם ככה אין לה, ככה לפחות הסבירה לקושמרו. והיו לה שפע של מפלגות ללכת אליהן, כולן היו מקבלות אותה בשמחה. אם את ימנית לכי לליכוד. אם אכפת לך, לכי לכחלון. אם את ישראלית (הכוונה, אם את לא רוצה להגיד כלום אבל את נגד ביבי וגם נגד שחיתות) אז לכי עם גנץ. אבל להצטרף דווקא  אל הפנים הגזעניות של ישראל? 

ברקת לצד שקט ובנט בשבוע שעבר (צילום: החדשות‎)
ברקת מצטרפת לימין החדש. יכלה להיות בכל מפלגה אחרת, אבל בחרה בפנים הגזעניות של ישראל | צילום: החדשות‎

אולי זו התהילה שמדברת אליה, הרי את הכסף היא לא צריכה. אלונה היא מולטי מיליונרית. בעלה אלי ברקת ושותפו ואחיו ניר ברקת (לשעבר ראש עיריית ירושלים, המתמודד ברשימת הליכוד לכנסת) זכו להצלחה רבה על ההשקעה שלהם בצ'ק פוינט ועל מהלכים עסקיים אחרים. אז יש לאלונה צעצוע חדש, ברוכה הבאה לפוליטיקה. בניגוד לספורט, פה זה באמת תלוי רק בך, מה את בוחרת לעשות עם הכיסא שהציבור נתן לך בכנסת. ואלונה ברקת כנראה חושבת שללכת לכנסת זה כמו עוד ארוחה נהדרת במסעדת הקנטינה בתל אביב עם החברות העשירות – לא חשוב באיזה שולחן אתה יושב, העיקר שמגישים את הספגטי דג חריף בזמן.

אבל הכנסת היא לא הקנטינה, ובכנסת דווקא יש חשיבות באיזה צד של השולחן את יושבת. ומה את בוחרת להגיד, ובעד איזה חוק את מצביעה בעד או נגד. נגיד, האם כמו איילת שקד, גם אלונה ברקת חושבת שאפי נווה הוא איש מקסים ושותף ראוי לדרך. למשל, האם היא מצטרפת לצד שתוקף את שלטון החוק ומערכת המשפט. האם כשהיא תשב בקרוב בכנסת אלונה תצביע בעד או נגד פונדקאות להומואים, או שגם היא, כמו בנט ושקד וכל החברים שלהם, מעדיפה לשלוח את ההומואים לעבור תהליך פונדקאות בחו"ל בעלות של 600 אלף שקל ותוך כדי כך למנוע, הלכה למעשה, מרובם, להביא ילדים לעולם.


אלונה, למה בחרת להצטרף לאנשים ששונאים בני אדם?

ועוד לא שמענו מה באמת יש לה להגיד על ערבים, את זה אפשר רק לנחש. למרות שהעיתונאי חיים לוינסון חשף ב"הארץ" שאלונה בכלל תרמה לפני כמה שנים למיזם שלום של נשים שמאלניות שהיא תמכה בו. אז לפני כמה שנים היית שמאלנית, ועכשיו את ימנית ושמרנית? סבבה. אופורטוניסטית? זה בטוח. ברוכה הבאה לימין החדש, שלום לך אלונה נהדרת. נעים לדעת שגם את מחזיקה, נכון לעכשיו, בדעות שעברו מן העולם לפני עשרות שנים. 

שידור ישיר ממסיבת העיתונאים של הימין החדש (צילום: דני מרון, פלאש 90, חדשות)
ברקת כבעלים של הפועל באר שבע. מה תאמר לערבים מהקבוצה שלה? | צילום: דני מרון, פלאש 90, חדשות

אלונה יודעת שחיים בארץ ובעולם בני אדם מסוגים שונים. אולי ממרום מגדל השן שבו היא חיה היא לא מכירה אנשים עניים, או הומואים, או ערבים, או מהגרים, או דרוזים, אנשים שהם לא כמוה, אבל היא יודעת שהאנשים האלה קיימים. היא פגשה בהפועל באר שבע שחקנים מכל העולם, מכל הדתות, ראתה אנשים בקהל מכל המעמדות. אז איך זה מסתדר שהיא מצטרפת דווקא למפלגה שדוגלת בכך שיש שווים ויש שווים יותר? למה אלונה בחרה להצטרף דווקא לאנשים ששונאים בני אדם? זה עניין של ניתוק וחוסר מודעות או עניין של הרגל, להסתכל על כולם מלמעלה? נגיד, בטוח יש לה שכנים להט"בים, או בני משפחה להט"בים, או חברים של הילדים, או חברים של חברים. מה אלונה תגיד להם, כשהיא תפגוש אותם? האם גם להם, כמו לקושמרו, היא פשוט לא תגיד כלום?