הימין החדש: אם זה מריח כמו פשיזם

ההלם השבועי סופק ברגע האחרון ממש על ידי הימין החדש. פרסומת של איילת שקד לבושם "פשיזם", שהוא "הבושם שהשמאלנים פחות יאהבו". בשחור לבן, עיצוב פרסומת בושם מדויק, שעליו קריינית לוחשת דברים כמו "צמצום אקטיביזם" ו"ריסון בג"צ" ו"מינוי שופטים", כשבסוף איילת שקד אומרת: "לי זה מריח כמו דמוקרטיה". לא, זה מריח כמו פשיזם, והוא רשמית במצע שלכם עכשיו.

ברצינות, מי על הקופי שלכם, גבלס? של מי היה הרעיון האורוולי הזה לשינוי תודעה? וסליחה אבל למה כל פעם שאיילת שקד פותחת את הפה כל הקלאסה שלה נעלמת? כי היא באמת נראית כמו דוגמנית בושם, אבל בשנייה שהיא מדברת, הופ - מגי טביבי. ותשמעו, קשה למצוא את המילים לנוכח הדבר הזה אבל זה העניין עם פשיזם, גם אם הוא מוצג כבושם: יש לו יופי של אסתטיקה, אבל הוא תמיד, תמיד מסריח.

תחזית: זה מריח כמו פדיחת קריאייטיב איומה

כחול לבן: קרב הבולבולים הגדול

"אותי אתה תלמד מה זה חזק?", מרעימים קברניטי "כחול לבן" אל המצלמה, בקלוז אפ אקססיבי בהתחשב בגילם, במצב הנקבוביות ובכמויות המייקאפ. הם סונטים בביבי על כך שהם פיקדו בשלל מלחמות, פוצצו כורים, הנהיגו אוגדות, הרגו מחבלים, יצאו למבצעים, אילפו דרקונים, ניטרלו ערפדים, התכרבלו עם גורים, ליטפו ארנבים ועוד כהנה וכהנה דברים של בנים (פלוס יאיר לפיד מצייץ משהו על חינוך כי הוא פחות חווה). והכל עם דיבור צידי קשוח של גנרלים, טון סמכותי ואווירת זקפה כללית. הם נראים כמו טסטמוניאלס של פיינליסטים ב"הישרדות" וגם מגוחכים באותה המידה.

מה שמדהים זה שמישהו רואה את כל הסרטונים האלה של גנץ ועדיין מחליט לפרוץ לו לטלפון. למה? מדובר באדם המשעמם בעולם. כל דבר מביך שימצאו שם רק ירים את שממת הברבי חייל הזאת.

ולא נשכח את הרגע היפה בסוף הסרטון, שבו יאיר לפיד אומר לביבי "תודה על עשר שנים, אנחנו נמשיך מכאן", ומיד אחריו גנץ אומר "אני אמשיך מכאן". אאוץ', ראורררר, או איך שלא כותבים את הקול הזה של חתול שורט. 

תחזית: רוטציה בין גנץ לגנץ

סמוטריץ': יאללה גנץ נראה אותך גבר

סמוטריץ' משווה את גנץ למיץ פטל - אנלוגיה מעט כפויה ומאולצת. לדבריו, מיץ פטל "חושש מהשכנים ומפחד לצאת מהבית" שזה לא נכון כי כידוע מיץ פטל הוא סתם מיזנטרופ. ובכלל, גנץ בכל מקום, ככל הנראה הוא לא ראה את הבית שלו בשבועות האחרונים, אפילו בסופ"שים הוא בחמין אצל הלפידים.

סמוטריץ' משחיל את המילה "חושש" אינספור פעמים בסרטון, ככל כנראה מנסה להחדיר בנו מסרים תת-הכרתיים ולקשר לנו את גנץ עם פחדנות, אבל הוא יוצא בעיקר עילג ולא ברור. בסוף הסרטון הוא מציע לגנץ להיפגש איתו לעימות. להזכירך, סמוטריץ', מיץ פטל הפך בסוף לחבר הכי טוב של האריה והג'ירפה, לאחר שאלו חיזרו אחריו נמרצות. אז אולי די כבר עם משיכת הצמות הפלרטטנית הזאת? פשוט תודה שבא לך להכיר.

תחזית: יארוב לגנץ מחוץ לבית בקצה החורשה, עם וילונות צהובים, חלונות ירוקים ותריסים אדומים

דרעי: יאללה לפיד נראה אותך גבר

האם עונת העימותים נפתחה? מסתמן שכן. אחרי סמוטריץ' נגד גנץ, עכשיו דרעי מזמן את יאיר לפיד לדו -קרב, שזה קצת פחדני כי נראה שהוא הלך על ההכי פחות קרבי בכחול לבן. מצד שני, יאיר לפיד היה מתאגרף או מתאבק או הביס פעם דב, מה שזה לא יהיה שגרם לו ללבוש כל כך הרבה בגדים שחורים וצמודים לאורך השנים. והרי כולנו נדרשנו, לפחות פעם אחת, לסוגיה מי לוקח את מי מכות, אריה מכלוף דרעי או יאיר מכלוף לפיד? יאיר נראה יותר פיט, אבל דרעי היה בכלא ויש לו טונות של סטריט קרד. בכל מקרה, הלוואי שלפיד ייענה ושזה יתברר כדו-קרב שכולל סיף.

תחזית: שלום, שמי הוא אריה דרעי, הרגת את אבא שלי, התכונן למות

זהות: דיס איז ספרטה!

אחד הסרטונים המשונים של מערכת הבחירות הנוכחית, נפרגן לפייגלין על כך שהוא כנראה לא סרטון רשמי אלא מתוך העמוד "מייק איזראל גרייט אגיין" (כן? בטוחים? זה הסלוגן?), ובו הוא מדביק באופן עילג ראשי פוליטיקאים ומפלגות על דמויות מהסרט "300", כולל נאומים ארוכים וארכניים של פייגלין ברקע, ובגדול די מתפקד כסרטון אזהרה מפני לגליזציה.

קשה לצפות בזה עד הסוף, במיוחד בגלל שאם היינו רוצים לצפות במשהו מטריד בן ארבע שעות היינו כבר צופים ב"לעזוב את נברלנד", אבל אי אפשר שלא לחוש שמישהו שם, מסיבותיו שלו, בעיקר רצה להדביק את הראש של פייגלין על לוחם ספרטני עם המון ריבועים בבטן.  

תחזית: טוקבקיסטים של זהות משתלטים על המדור

כחלון: חיב"ס

בניגוד לפייגלין, הסרטון של כחלון כן רשמי, שזה מעט מצער. אפשר לדמיין את אנשי הקריאייטיב אומרים "בואו נעשה משהו לא רשמי, לא מעונב, מצחיקולי כזה", אז הם הלכו על טריילר לסרט עם קריין שזועק "חקיריישנז" והיפופוטם מפליץ. המסר, שלא קשור במאום לסרטון לפניו, הוא שחלאס עם תיקי נתניהו, בואו פשוט נדבר על הבעיות במדינה ועל הדברים ש"רק לכחלון אכפת מהם". כאילו שלדבר על חקירות ראש הממשלה המכהן שמתמודד בבחירות זה לא לדבר על הבעיות במדינה.

תחזית: העיקר לגרד את אחוז החסימיישנז

הבית היהודי: שלום, אני אישה דתיה אלמונית

איחוד מפלגות הימין, שזה הבית היהודי, איחוד לאומי ועוצמה יהודית בניכוי מיכאל בן ארי, מספקים לנו פרסומת לאיך להיות אישה דתיה אלמונית מוצלחת. כי להיות אישה זה גם וגם וגם וגם. לדאוג לילדים, לשלב עם זה קריירה, התעמלות, התנדבות ושנאת ערבים. איך היא עושה את זה? ועל הדרך היא מספיקה לשתות הפוך, לאהוב את הסרט "מחוברים לחיים", אכילת דגים, את ישי ריבו ובעצם, את כל מה שרגיל בעולם. כי ככה אנחנו בבית היהודי, יש לנו את האומץ להיות נורמליים. אם אנחנו לא מרדימים אתכם בשיחה בכוח אישיותנו האפרורית אנחנו מרגישים שנכשלנו. אנחנו כל כך רגילים שאתם תיכף תשכחו את זה שפלג מאיתנו היה גזעני באופן כל כך מופרע שבית המשפט החליט לפסול אותו מהתמודדות לכנסת.

תחזית: בהצלחה לך, מי שלא תהיי