בישראל ביתנו לא מסתפקים רק בהצהרות נחרצות על ממשלת אחדות חילונית, מתברר שהם כבר פועלים בשטח לממש את האג'נדה שלהם: יו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, וחבריה, הניחו כבר בימיה הראשונים של הכנסת ה-22 לא פחות משש הצעות חוק שמראות בדיוק מה הכיוון אליו חותר ליברמן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בישראל ביתנו הגישו בימים האחרונים את הצעות חוק הגיור, חוק הגיוס (בנוסח שהם מעוניינים בו ושסביבו התעוררה המחלוקת שהובילה לבסוף לבחירות חדשות), חוק תחבורה ציבורית בשבת, ביטול חוק המרכולים, חוק לימודי ליבה לחרדים וחוק לכינון נישואים אזרחיים.

רבים מהח"כים של הליכוד וכחול לבן המתינו עם הגשת הצעות החוק שלהם על מנת לא להתבזות בשלב מאוחר יותר, לאחר שתוקם ממשלה, ובמקרה שהיא תהיה ממשלה בעלת אופי שלא יאפשר את מימוש האג'נדה שלהם. 

במפלגתו של ליברמן, לעומת זאת, העדיפו לא לחכות - ובכל מקרה מתכוונים להיות נאמנים לקו שלהם, בין אם יהיו חלק מהקואליציה או מהאופוזיציה.

"נגמר הסיפור עם ליברמן". ליברמן ודרעי (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
ליברמן מכוון לאחדות - ללא החרדים | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

מה שמאותתים המהלכים הללו הם שתכנית ליברמן לממשלת אחדות, שהוא צפוי להציג לאחר החג בשבוע הבא, לא צפויה לכלול את החרדים. או שהוא יציע ממשלת אחדות חילונית שתורכב ממפלגות הליכוד, כחול לבן וישראל ביתנו - או  שיציע ממשלת אחדות בלעדיו, שתכלול אפילו את החרדים - כשהוא וחבריו יישארו האופוזיציה בנושאי דת ומדינה . ‎