יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר פנה היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולממלא מקום מפכ"ל המשטרה מוטי כהן, בבקשה לבחון פתיחה בחקירה פלילית בעקבות חשד לאי סדרים ב-31 קלפיות בבחירות. כמו כן הועברו חומרים לגבי חשש להצבעה כפולה ב-22 מקרים בארבע קלפיות, ותלונות נוספות על אי סדרים. מלצר ציין כי החומרים שנאספו מעוררים חשד לכאורה לעבירות על טוהר הבחירות ועבירות פליליות נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השופט העביר חומרים לגבי עשר קלפיות שבעניינן נפתחה חקירה ולגבי ארבע קלפיות שבהן קיים חשש להצבעה כפולה במספר מקרים. כמו כן, הועברה תלונה בה נטען כי משקיפים שונים מטעם רשימת העבודה ורשימת המחנה הדמוקרטי גילו שבוועדות הקלפי שבהן הוצבו, כבר ישנם משקיפים מטעם אותן הרשימות, המחזיקים בכתבי מינוי מזויפים.

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית צירף לפנייה גם את תלונתה של ח"כ קטי שטרית בנוגע לבוחרים ששהו לכאורה בחו"ל ביום הבחירות, ועל פי דיווחים שהגיעו לידה נרשם כאילו הם הצביעו בקלפיות אליהן הם משויכים לפי מקום מגוריהם בארץ. בנוסף, הועברו תלונות מטעם רשימת "הפיראטים" ומטעם רשימת הליכוד הכוללות תלונות על התנהלותן של ועדות קלפי שונות שחלקן מעלות חשש לאי סדרים וביצוע עבירות פליליות.