פחות משבוע לתום תקופת המנדט של גנץ, והמערכת הפוליטית עדיין נמצאת בחוסר ודאות מוחלט, כשאף אחד מהצדדים לא יודע מה מתכנן הצד השני. ישיבה נוספת שקיימו אתמול (חמישי) ראשי כחול לבן הסתיימה ללא הכרעות דרמטיות, נכון לרגע זה אין שום התקדמות במגעים לאחדות, וההערכה היא שגנץ יאלץ להחזיר את המנדט לנשיא בלי להרכיב ממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשלב הנוכחי יחסי הכוחות בהנהגת כחול לבן מורכבים למדי, כשגם אשכנזי וגם יעלון לא מרוצים מההבהרות שהם מקבלים על מתווה הנבצרות, ולא רק מספר 2 במפלגה יאיר לפיד מסתייג ממנו קשות. גם גנץ מסרב לקבל את מתווה הנשיא באופן מוחלט כי בינתיים אין שום התקדמות במגעים עם הליכוד. בליכוד, מנגד, טוענים שחילוקי הדעות בתוך כחול לבן הם אלה שמונעים התקדמות, בעוד שבכחול לבן מפנים אצבע מאשימה כלפי הליכוד שלא מוכן להתפשר בשתי הסוגיות המרכזיות - מי יהיה הראשון ברוטציה ופירוק הבלוק. 

מוקדם יותר היום הודיעה מפלגת העבודה על התקדמות משמעותית במגעים מול כחול לבן, והמשמעות היא שגנץ לא מזניח גם את האפשרות של ממשלת מיעוט. זאת, מאחר שפרץ כבר הודיע שלא יישב תחת נתניהו. 

ועל רקע כל אלה יש עוד שעון שמתקתק – ההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אם להגיש כתב אישום נגד נתניהו שצפויה להתקבל בשבועות הקרובים. בכחול לבן ככל הנראה חוששים לחתום על הסכם ולמחרת לגלות שהוגש כתב אישום נגד נתניהו.

בתוך כך, בכחול לבן אומרים שמבחינתם הכול עדיין על השולחן, כולל ממשלת מיעוט, וגנץ כנראה יהפוך כל אבן ויעשה מאמצים עד לרגע ההכרעה - אבל לפי שעה המשוואה הזאת נראית עדיין רחוקה מאוד מפיצוח.