הפלונטר הפוליטי בעיצומו ולמרות ניסיונות מצד נשיא המדינה ראובן ריבלין להגיע לאחדות, נראה שאנחנו עדיין רחוקים ממנו. למרות הצעד הקטן שעשה לפיד עם הסכמתו לוותר על הרוטציה, היום (שישי) חשפנו כי אותו וויתור נכון רק למצב הפוליטי הנוכחי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במידה וישראל תלך לבחירות נוספות, שלישיות בתוך שנה, בכחול לבן אומרים כי הסכם הרוטציה יישאר בעינו. הוויתור על הרוטציה נכון רק לקונסטלציה הפוליטית המסובכת שבה אנחנו נמצאים. במידה והמגעים לממשלת אחדות יצלחו ולא יהיה מנוס מרוטציה בין כחול לבן לנתניהו או מועמד אחר מהליכוד, אז הוויתור על הרוטציה ייכנס לתוקף.

בני גנץ יאיר לפיד (צילום: רויטרס, רויטרס_)
בני גנץ יאיר לפיד | צילום: רויטרס, רויטרס_

בכחול לבן אומרים שהרוטציה לא פגעה בהם אלקטורלית ולא הבריחה מצביעים, כפי שנטען על ידי גורמים במערכת הפוליטית. ההחלטה התגבשה בבית קפה, אחרי שגנץ חזר מחופשתו בלונדון.

למרות שעל פניו המצב נראה חסר סיכוי, גורמים שנכחו אתמול בכנסת ושוחחו עם פוליטיקאים בכירים, התרשמו שברגע האחרון ימצא הפתרון. אותם גורמים טוענים כי אחת המפלגות, או שתיהן יתגמשו. כחול לבן תתגמש ותסכים לרוטציה בהובלת נתניהו ואילו בליכוד יסכימו להיפרד מחלק מבלוק הימין.  

פלאש 90, יונתן זינדל (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

פגישת ליברמן – נתניהו שהתקיימה אתמול (חמישי) הייתה טובה מהמצופה, אך למרות זאת, לא הגיעו להסכמות. עם זאת, ליברמן הבהיר שבכל מקרה הוא לא יצטרף לממשלה בלי הליכוד כך שממשלה בראשות כחול לבן עם ישראל ביתנו, המחנה הדמוקרטי והעבודה לא תצא לפועל.