אחרי שאמש יו"ר כחול לבן גנץ החזיר את המנדט להרכבת הממשלה לנשיא, ורגע לפני שהיועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט הודיע על החלטתו להגיש כתב אישום נגד נתניהו - סקר של חדשות 12 בדק איך הציבור בישראל היה מצביע אילו הבחירות היו מתקיימות כעת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי תוצאות הסקר שנערך אתמול (חמישי) בשיתוף מכון מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע, יש תיקו בין הליכוד לכחול לבן כשכל אחת מהמפלגות מקבלת 33 מנדטים. הרשימה המשותפת נותרת ללא שינוי - עם 13 מנדטים, ליברמן עולה במנדט אחד ומגיע ל-9, ש"ס יורדת ל-8 מנדטים, ימינה של איילת שקד שלא תרוץ בבחירות הבאות במתכונת הנוכחית מקבלת 7 מנדטים, יהדות התורה שומרת על כוחה עם 7 מנדטים גם כן, והעבודה-גשר  והמחנה הדמוקטרי מקבלות 5 מנדטים כל אחת. 

בתשובה לשאלה מי אשם בכך שהגענו למצב שבו לא קמה ממשלת אחדות, השיבו כמחצית מהציבור - 49% -  שנתניהו הוא הנושא באשמה. 42% מהציבור השיב שאביגודר ליברמן אשם, ורק 25% הפנו אצבע מאשימה כלפי גנץ. נדגיש שכל אחד מבין הנשאלים יכול היה למנות יותר מתשובה אחת לשאלה.

לבסוף, נשאלו משתתפי הסקר מה על נתניהו לעשות אם מנדלבליט יחליט להעמידו לדין. כמעט מחצית מהציבור, 46%, השיבו שבמקרה כזה על נתניהו להתפטר, 17% השיבו שעליו לצאת לנבצרות, בעוד ש-30% מהציבור סבורים שעל נתניהו להישאר בתפקידו עד לפסק הדין.