יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף את את חברי הליכוד ואת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בראיון לבן כספית ב"מעריב", שחלקים ממנו פורסמו היום (שני). בראיון אמר כי נתניהו "לא מסוגל להבין מושגים כמו חברות או נאמנות", כינה את שרת התרבות מירי רגב "בהמה", וקרא לשר החוץ ישראל כ"ץ "שקרן עלוב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ליברמן החריף את הטון כלפי רשימת הליכוד והצהיר: "אני מתנצל מכל הלב בפני הבהמות. לליכוד של היום אין שום קשר לתנועה הרביזיוניסטית. זה אוסף של עסקנים, החל בשקרן העלוב ישראל כ"ץ וכלה בחרד"לניק מובהק כמו שלמה קרעי. עבורם הליכוד זה רק הפלטפורמה לקריירה הפוליטית האישית".

יו"ר ישראל ביתנו תקף את חבריו למפלגה לשעבר, ובראשם את שרת התרבות מירי רגב: "אינטלקטואל כמו ז'בוטינסקי, אם היה מקשיב דקה אחת למירי רגב, שמתגאה בזה שמעולם לא החזיקה ספר של צ'כוב, הוא היה מתפלץ. זה עלבון לעם הספר. זה מה שקורה כשלוקחים בהמה ושמים אותה במשרד התרבות".

מירי רגב (צילום: Alex Kolomoisky, חדשות)
"אם ז'בוטינסקי היה מקשיב למירי רגב, הוא היה מתפלץ" | צילום: Alex Kolomoisky, חדשות

כשנשאל אם יתפשר בנושאי דת ומדינה בתרחיש שבו יציעו לו רוטציה, ליברמן הדף את הטענה בחריפות: "שילכו קיבינימט. אני בעניין הדברים המהותיים, לא הרוטציה". על יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר: "מה שאריה עשה לי זה בגדר בגידה. אין מזה חזרה".

ליברמן הצהיר כי הוא לא יתפלא אם ראש הממשלה ואנשיו מפעילים חוקרים פרטיים נגדו ונגד משפחתו. "זו הדרך שלהם לאיים", אמר. "הבעיה של ביבי היא שברגע שיש לך גישה או תפיסה שונה משלו, וזה נוגד את האינטרסים שלו - אתה מיד הופך לאויב אישי. מיד מאשימים אותך שאתה שונא את ראש הממשלה, שאתה שמאלני, שאתה מנסה להפיל אותו. מתעלמים מהעובדות".

שגרירת ארה"ב נגד ישראל כ"ץ (צילום: החדשות)
ליברמן על ישראל כ"ץ: "שקרן עלוב" | צילום: החדשות

בתגובה לדבריו של יו"ר ישראל ביתנו אמרה שרת התרבות מירי רגב: "אם ישאלו היום ברחוב מי האדם השנוא ביותר, מי הוא האדם שהביא עלינו בשנה האחרונה נזק עצום וכאוס פוליטי ומי הוא האשם העיקרי בשסע החברתי הקיים בישראל, כולם יצביעו על ליברמן".

"ליברמן מחזיק מדינה שלמה כבת ערובה. מה שמעניין אותו זה האגו שלו. מוטב שערב יום הכיפורים, יבקש סליחה מפאינה קירשנבאום, דני אילון ומשורה ארוכה של אישים שהיו קרובים אליו והוא הפנה להם עורף והשפיל אותם. ליברמן יצר מפלגה שלמה תחת חקירה".

"מוטב שהאיש הזה שמשתית כאן נורמות מסוכנות בחברה הישראלית שמאיימות גם על הדמוקרטיה, יפשפש היטב במעשיו. רק מזל ויד נעלמה חילצו אותו מתיקים פליליים כבדים שנקשרו בשמו".

"אז אם הוא מדבר על צ׳כוב, כדאי שגם יזמין את הציבור לקרוא את הספר שטרם נכתב אבל עוד ייכתב ורבים יקראו אותו - הביוגרפיה - ״ליברמן החידה - האיש המסוכן".

מלשכת שר החוץ, ישראל כ"ץ, נמסר בתגובה: "ליברמן זועם על ששקריו נחשפו, והתגלתה מעורבותו במזימה אחרי בחירות אפריל להעביר את המנדט מנתניהו לגנץ, תוך הפרת התחייבותו לבוחר לתמוך בראש הממשלה נתניהו. בתגובה, איים ליברמן לתבוע דיבה - דבר שעד היום לא קרה, כי הדברים אמת".