דבריו התוקפניים של ליברמן בריאיון שהעניק לבן כספית ב"מעריב" אינם מקריים - ובעצם, הכל אצל יו"ר ישראל ביתנו לא מקרי. גם כשהוא אומר בריאיון שאם יציעו לו רוטציה בראשות הממשלה הוא יגיד "שיילכו קיבינימט" - זה לא במקרה. ליברמן לא בדרך לממשלת ימין-חרדים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בניגוד למערכות בחירות קודמות, שבהן הרפש נשמר לזמן הקמפיין - ואחרי הבחירות היה קשה למדי להשיג פוליטיקאים בטלפון, פשוט כי הם היו עמוק עמוק בתוך המשא ומתן הקואליציוני, בפעם הזו - נראה שהקמפיין נמשך, ויחד איתו גם האמירות הקשות, כמו המילה "בהמה", בה השתמש ליברמן כדי לתאר את השרה רגב. 

הדינמיקה במערכת הפוליטית היא של בחירות, למרות שלא ברור אם אנחנו בדרך לעוד בחירות. כל מה שקורה והאמירות המהדהדות שליברמן מספק, זהו פרק נוסף בעלילות הקמפיין. כל עוד בסוף כל הימים המבלבלים הללו לא תהיה בסוף ממשלה. 

בשבוע שעבר, הצהיר ליברמן כי אם לא תהיה התקדמות בין הליכוד לכחול לבן בנוגע לממשלת אחדות, הוא יניח תכנית משלו לפני יום הכיפורים. התכנית תפורסם בימים הקרובים והיא לא תכלול פתרונות שלא חשבנו עליהם לבד. 

התכנית של ליברמן ככל הנראה תהיה מפורטת ומובנית יותר, אבל היא לא תמקם מחדש את השחקנים במערכת הפוליטית. מה שברור הוא שליברמן לא ימליץ על ממשלה שכוללת גם את החרדים. הוא לא יכול להמליץ על שום מודל שיכיל את הימין הקיצוני. הדבר המעניין ביותר שהוא יכול להצהיר הוא מי לפי המודל שלו צריך להיות ראשון ברוטציה - נתניהו או גנץ. 

ליברמן כינה את מירי רגב "בהמה" ואת השר כ"ץ "שקרן עלוב"  

"אני מתנצל מכל הלב בפני הבהמות", אמר ליברמן בריאיון לעיתונאי בן כספית ב"מעריב", שיפורסם מחר במלואו וכבר מחולל סערה. "לליכוד של היום אין שום קשר לתנועה הרביזיוניסטית. זה אוסף של עסקנים, החל בשקרן העלוב ישראל כ"ץ וכלה בחרד"לניק מובהק כמו שלמה קרעי. עבורם הליכוד זה רק הפלטפורמה לקריירה הפוליטית האישית".

יו"ר ישראל ביתנו תקף את חברי הליכוד - ובראשם את שרת התרבות מירי רגב: "אינטלקטואל כמו ז'בוטינסקי, אם היה מקשיב דקה אחת למירי רגב, שמתגאה בזה שמעולם לא החזיקה ספר של צ'כוב, הוא היה מתפלץ. זה עלבון לעם הספר. זה מה שקורה כשלוקחים בהמה ושמים אותה במשרד התרבות".

כשנשאל אם יתפשר בנושאי דת ומדינה בתרחיש שבו יציעו לו רוטציה, ליברמן הדף את הטענה בחריפות: "שילכו קיבינימט. אני בעניין הדברים המהותיים, לא הרוטציה". על יו"ר ש"ס, אריה דרעי, אמר: "מה שאריה עשה לי זה בגדר בגידה. אין מזה חזרה".

ליברמן הצהיר כי הוא לא יתפלא אם ראש הממשלה ואנשיו מפעילים חוקרים פרטיים נגדו ונגד משפחתו. "זו הדרך שלהם לאיים", אמר. "הבעיה של ביבי היא שברגע שיש לך גישה או תפיסה שונה משלו, וזה נוגד את האינטרסים שלו - אתה מיד הופך לאויב אישי. מיד מאשימים אותך שאתה שונא את ראש הממשלה, שאתה שמאלני, שאתה מנסה להפיל אותו. מתעלמים מהעובדות".