"אנחנו הולכים עם הראש בקיר" - כך אמר היום (שני) ח"כ גדעון סער בכנס של פעילי הליכוד בהוד השרון, בהתייחסו למצב המפלגה. על אף שגיבה את ראש הממשלה מבחינה משפטית וטען שעומדת לו חזקת החפות, הצהיר שוב כי על המפלגה ללכת לבחירות מקדימות ובכך למנוע בחירות נוספות לכנסת. "למרות מה שנאמר עליי על ידי רה"מ ובנו והרעל שהוזרם עליי ברשתות - גיביתי ואני מגבה את ראש הממשלה, אבל החובה שלי היא שאם אני רואה שהגענו למבוי סתום להזהיר אותנו", אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני אומר את הדברים כפי שאני רואה אותם, והם אינם נוגעים למצב המשפטי", אמר סער. "אם היינו מצליחים להקים ממשלה ולאגד סביבנו 61 חברים – כל אחד מאיתנו, ודאי אני, כל אחד מחברי הסיעה היה תומך והיינו מצליחים להביא את הבשורה הזאת למדינת ישראל. אני מסתכל קדימה בחשש כבד שאם לא נעשה שינוי הכרחי, אנחנו חלילה במו ידינו נעביר את השלטון לידי יריבינו הפוליטיים מהשמאל".

יאיר נתניהו, גדעון סער (עיבוד: אהרון קרון, פלאש/90 )
"לא משנה מה נאמר עליי, על ידי רה"מ ובנו" | עיבוד: אהרון קרון, פלאש/90

"אני אומר דבר מאוד ברור: יהיו בחירות מקדימות. אנחנו נקיים אותן באופן מופתי ונתאחד מאחורי כל מי שינצח", המשיך סער. "אני מכבד את ראש הממשלה. היחס שלי מבוסס על כבוד. יש כאלה שהמירו את הכבוד בחנופה והתבטלות – זה אף פעם לא היה בליכוד. אבל גם מול מי שמוביל את התנועה 20 שנה מותר להתמודד. זו לא רק זכותי וזכותכם לבחור - אם אני חושב שבמצב הדברים שבו זה משרת את טובת התנועה והמדינה, מחובתי להציב אלטרנטיבה - וכך עשיתי".

לגבי נתניהו אמר סער: "ראש הממשלה נתניהו היום הוא מהמדינאים הגדולים בעולם כולו. הוא הוביל את המדינה על פי הדרך שלנו ועשה דברים גדולים והגיע להישגים מדיניים גדולים וחילץ את מדינת ישראל מאותה מלכודת, אותו נתיב מסוכן, של אוסלו. כולנו, כל אחד מאיתנו, מאוחדים באמירה הברורה שראש הממשלה עומדת לו חזקת החפות".

נתניהו וגדעון סער, ארכיון (צילום: פלאש 90, מריים אלסטר, חדשות)
"לראש הממשלה עומדת חזקת החפות" | צילום: פלאש 90, מריים אלסטר, חדשות

ביחס לטענות על אי נאמנותו לליכוד, אמר סער: "תמכתי בגוש ה-55 ותמכתי בממשלת אחדות, ותמכתי אפילו בדברים שחשבתי שהם לא נכונים, והנה אני אומר את זה בלי להטיח אשמה: הלכנו ופיזרנו את הכנסת הקודמת אחרי שקיבלנו 35 והיו לנו 60 בגוש, ויכולנו בקלות להקים ממשלה והגענו למצב הרבה יותר גרוע עקב ההימור הזה. אז אני רוצה שניזהר לפני ההימור הבא". 

הבוקר התראיין סער ברשת ב' ותקף את נתניהו. "הוא לא יוכל להרכיב ממשלה גם בבחירות שלישיות או רביעיות", הטיח סער. לדבריו, יש לקיים את הפריימריז במפלגה, ובהם גם לראשות המפלגה, במסגרת 21 הימים שניתנו להרכבת הממשלה בטרם יציאה לסבב בחירות נוסף, והצהיר: "אני מאמין שאם אנצח בפריימריז - אוכל להקים ממשלה בכנסת הנוכחית".