ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ המשיכו היום (שישי) להאשים האחד את השני בקיפאון המשא ומתן. הראשון לתקוף היה גנץ בפוסט ארוך בפייסבוק, לו הגיב ראש הממשלה נתניהו בסרטון: יו"ר כחול לבן התייחס לפגישתם האחרונה של השניים ואמר "הפעם נתניהו הגיע כדי לפוצץ את העסק", ואילו נתניהו הגיב: "גנץ לא זז מעמדותיו - לא מילימטר, אלא ננומטר". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גנץ פתח את דבריו בפוסט דווקא בנימה אישית. "בשנים האחרונות צברתי שעות רבות מאוד עם נתניהו. בחדר, בארבע עיניים, תמיד היה בינינו כבוד הדדי ושיח מכבד, כך גם בשיחות המשא ומתן", כתב. "אבל הפעם נתניהו הגיע כדי לפוצץ את העסק. זה לא אותו אדם שהכרתי, ואני מכיר אותו מצוין", הוסיף.

"למרות שקיוויתי, נתניהו לא הציע שום דבר חדש שימנע את הבחירות המיותרות", כתב ותקף את נתניהו: "בזמן שאני הופך כל אבן להשיג אחדות, נתניהו הופך כל אבן כדי לקדם בחירות. יש לי אחריות ציבורית ואמרתי את זה מעל לכל במה אפשרית: בחירות לא טובות לעם ישראל".

רה"מ בנימין נתניהו (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של נתניהו)
רה"מ בנימין נתניהו | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של נתניהו

במקביל, ראש הממשלה נתניהו הפיץ סרטון ובו האשים את גנץ בקיפאון המשא ומתן. "בני גנץ לא זז לא מילימטר, אלא ננו-מטר", אמר. "זה בני גנץ, הוא כבוש", הוסיף ראש הממשלה. "הלוואי שיכולתי לדווח לכם שהתקדמתי במערכת הפוליטית כמו שהתקדמתי המערכת המדינית", אמר נתניהו וסיפר על פגישתו האחרונה עם מזכיר המדינה פומפאו: "נפגשתי עם פומפאו וסיכמנו לקדם את ברית ההגנה עם ארצות הברית שחשובה מאוד לעתיד מדינת ישראל"..

יעלון: קורא להקמת ועדת חקירה ממלכתית

בתוך כך, שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון התייחס לפרסום כתבי האישום בפרשת הצוללות. "זו פרשת השחיתות הגדולה ביותר בתולדות המדינה", אמר. "לא קיבלתי תשובות לשאלות ששאלתי כבר לפני שנה את מנדלבליט, ועכשיו יש שאלות נוספות ביחס ליחסים של ראש הממשלה עם בן דודו מליקובסקי", אמר. "אני קורא להקמת ועדת חקירה ממלכתית".