בכל מערכת בחירות עולים מתחזקים עמודי הפייסבוק של המועמדים ומנהיגי המפלגות. הם מפיצים סרטונים, משקיעים כסף רב במודעות ומנסים להשתמש בכל הכלים הוויראליים כדי להגדיל את כוחם. במקביל, נפתחים גם עמודים לא רשמיים שתוקפים, לעתים בהומור לעתים בצורה חריפה למדי, את המועמדים. 

ממערכת הבחירות הקודמת ירשנו למשל את עמוד הפייסבוק "יאיר, כנראה שכן צריך להוציא תעודת בגרות", שעוקב אחר כל התבטאות של יו"ר "יש עתיד" ומאתר שגיאות או אי-דיוקים. העמוד קיים כבר כשנתיים ועדיין פעיל, עם יותר מתשעת אלפים עוקבים. עמוד נוסף שנשאר איתנו מאותה תקופה הוא "פי 1000 יותר עוצמה לישראל" ששם ללעג את מיכאל בן ארי, והיום יש בו כ-12 אלף עוקבים. 

במערכת הנוכחית כבר יש שחקנים חדשים, אחד הבולטים בהם הוא "בנט זה פח", עמוד שאוסף התבטאויות שלכאורה נאמרו על ידי חברי מפלגת "הבית היהודי" או העומד בראשה, מתוך מטרה לתקוף את המפלגה ולפגוע בה. מערכת "חי בלילה" שוחחה עם מפעילות העמוד בכדי להבין האם מדובר בעוד עמוד עצמאי אותנטי, או שאולי יוזמה של פעילים פוליטיים? הן ביקשו להבהיר ששום גורם לא עומד מאחוריהן או מממן אותן, והוסיפו: "אנחנו רואות את הסכנה העצומה שבנט מהווה, ולא ניתן ליצובר ליפול בפח הזה".

בתוך כך, עלה ברשת קמפיין נוסף - המחובר אף הוא לעמוד פייסבוק, בשם "מלך הבלונים". מטרתו? "לפוצץ את הבלון של מפלגות האווירה". במקרה זה, מדובר בקמפיין בהשתתפות שחקנים ומודעות ממומנות בפייסבוק: סימנים ברורים לכך שלא מדובר בתוכן גולשים אותנטי, אלא כזה שעומדת מאחריו מפלגה או עמותה כלשהי.