פחות מחודשיים לפני הבחירות לכנסת ה–20, אתר ועדת הבחירות המרכזית עדיין סובל מכשלים חמורים. כך, המועמדים למזכירי קלפיות מתקשים בימים האחרונים להירשם באמצעות האתר ללומדה לבחינה. את מרכז המסך באתר תופסת הודעה בגרפיקה מיושנת עם קישור ללומדה לבחינה עבור מזכירי קלפיות, אך לחיצה על הלינק לכניסה מובילה לדף "טעות" או לדף שממליץ על כניסה עם דפדפן אקספלורר.

בדיקה באתר מגלה גם שהאלמנטים של איתור קלפי סמוכה למקום המגורים של המצביעים ושל איתור קלפי נגישה לבעלי מוגבלויות - אינם פועלים. כמו כן מתחת לכיתוב "60 ימים לבחירות" מופיע קישור ל"לוח זמנים מפורט", אך כאשר לוחצים עליו מגיעים לעמוד שבו כתוב "רכיב בהקמה". בעיה נוספת: הרכיב "תנאי שימוש באתר" מוביל לעמוד ריק.

אתר אינטרנט ועדת בחירות

הבעיה באתר אינה טכנולוגית אלא בטעינת התוכן שבאחריות ועדת הבחירות המרכזית. את מרבית האתר בנתה חברת נס ואת חלק הלומדה בנתה חברת אלטל מבית מלם.

מוועדת הבחירות נמסר בתגובה: "לתפקיד מזכיר קלפי נרשמו 60 אלף מועמדים. המועמדים מחויבים לעבור בחינה ראשונית באמצעות אתר האינטרנט של ועדת הבחירות המרכזית.

הלומדה למבחן נמצאת באתר הוועדה לטובת המועמדים. עקב ריבוי הפניות ללומדה נוצר קושי להיכנס למערכת הלומדה. ועדת הבחירות המרכזית הודיעה באמצעות הודעה באתר כי נוצר קושי להיכנס למערכת הלומדה עקב ריבוי המועמדים, וכי המועמדים מתבקשים לנסות להמשיך להיכנס למערכת. עקב הקשיים שנוצרו להיכנס למערכת, נדחה המועד האחרון לביצוע הבחינה. המועד האחרון הוא יום ראשון 18 בינואר 2015 בשעה 20:00."

דובר ועדת הבחירות המרכזית אמר: "אתר ועדת הבחירות המרכזית הוא אתר חדש, עצמאי, הנמצא בתהליך של הקמה, והיה אמור לעלות רק בעוד כמה חודשים. עד היום אתר ועדת הבחירות המרכזית נשען על אתר הכנסת. בשל הקדמת הבחירות לכנסת ה–20, עושה ועדת הבחירות המרכזית את כל המאמצים כדי להעלות את מרב התכנים הקשורים לבחירות לאתר החדש ובשל כך ישנן עדיין עמודים ריקים ומופיעה בהם הכיתובית 'רכיב בהקמה' מכיוון שהוא אכן בהקמה".

בעניין חוסר היכולת באיתור קלפי סמוכה או קלפי נגישה לבעלי מוגבלויות נמסר כי "עדיין לא הועלו כלל לאתר הנתונים לגבי 10,500 הקלפיות ועל כ–2,500 קלפיות נגישות שהוסדרו לקראת הבחירות לכנסת ה–20 מהסיבה הפשוטה שפנקס הבוחרים, שעל פיו נגזרות הקלפיות ומיקומן, עדיין לא נסגר. הנתונים על כלל הקלפיות ועל הקלפיות הנגישות יפורסמו באתר ובמוקד מודיעין מרכזי בעוד כשבועיים".

הכתבה פורסמה ב-Themarker

עוד ב-Themarker:
תומס פרידמן: מי שצריך לצאת להפגנות ענק נגד הטרור הם המוסלמים
לא מצליחים לחסוך? הנה כמה שיטות שיעזרו לכם