טל גלבוע  (צילום: ברק פכטר)
תפתור את הסכסוך עם הפלסטינים בלי ביצה ובלי בצלם. טל גלבוע | צילום: ברק פכטר

צריך לשנות את שיטת הממשל! אמר נתניהו בכינוס מועמדי הליכוד. צריך לשנות את שיטת הממשל, חזר ואמר בריאיון עם יונית לוי ועמית סגל. צריך לשנות את שיטת הממשל, כתב ראש הממשלה בדף הפייסבוק שלו. מה זה אומר? הפרטים לא ממש סגורים: אפשר יהיה להפיל ראש ממשלה רק ברוב של 80% אולי, צריך עוד לגבש את זה.

לעוקבים אחר דף הפייסבוק של ראש הממשלה התגלתה מכל מקום סנונית ראשונה במהפכת שינוי שיטת הממשל: ראש הממשלה קרא לציבור לעזור לו לבחור את המקומות ה-11 וה-23 ברשימת הליכוד. הנה כי כן, ראש הממשלה מציג את השלב הראשון ברפורמה - בחירה ישירה 2.0: הצבע עבור המועמד האהוב עליך!

אין להכחיש שבחירות-ריאליטי יכולות להיות עם אפיל לא רע בכלל, ורייטינג בשמים, אם רק נדע לשווק ולמתג אותן נכון, כולל פרומואים כל רבע שעה ופרסום סמוי בעיתונים המובילים. אפשר יהיה לשלב בבחירות גם אופציות של הדחת מועמדים, אחד אחרי השני (אם כי סביר שבמקרה כזה ראש הממשלה ייתפס שולח 30 אלף מסרונים נגד פייגלין), כולל ראיונות מרגשים לפני ואחרי.

אבל בואו נהיה רציניים. אנחנו הרי רוצים בטובת המדינה, וטובת הליכוד היא טובת המדינה, לא ככה? נכון אמנם שיש לליכוד "נבחרת מ-עו-לה" כדברי ראש הממשלה, ולא כל כך ברור מה יש עוד לשפר בה אחרי השמות המרגשים שנבחרו בה, אבל רצון המלך ביבי הוא מצווה בעיניי. לפיכך התכנסתי כאן לנסח רשימת מועמדים ראויים ביותר עבור הנבחרת המנצחת של הליכוד. מקורות פוליטיים מוסרים ששתי נשים בלבד ב-20 המקומות הראשונים זה לא יפה, ולכן מטבע הדברים נקיים את הביטוי הצרפתי ובעיקר נחפש את האישה. נתחיל:

דנה אינטרנשיונל משתוללת (תמונת AVI: ברק פכטר)
שימו כאן את הסלוגן של הליכוד. דנה אינטרנשיונל | תמונת AVI: ברק פכטר

טל גלבוע. הבחירה הראשונה והדי מובנת מאליה, כי מי מייצגת את בחירת הציבור יותר מזוכת האח הגדול, הטבעונית טורפת הקרניבורים, שתפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני בלי ביצה ובלי בצלם? אין ספק שטל תתגייס לשבור את קרטלי הבקר והחלב, וגם לא יזיק להכניס קטנה לבת של פאינה קירשנבאום שהגיעה בדרכים מפוקפקות יותר או פחות למועצת הבקר. בכל אופן ברור שהליכוד עם טל גלבוע יגרוף רבבות רבות של טבעונים נאמנים, שילכו אחריה באש ובמים (וידלגו על שלוליות החלב). סמסו 1 לטל!

גאולה עמיר. מי שאמרה שהיא "במגעים" ורוצה להצטרף לישראל ביתנו, וקיבלה תגובה רשמית ש"המגע היחיד שהיה לה היה עם דבק מגע שהריחה", יכולה דווקא להיות מועמדת לא רעה למפלגת השלטון. גם אישה, גם מזרחית, גם יכולה לסחוף את קולות הימין הקשה, והדובדבן שבקצפת: היא תגרום לשמאל ולתקשורת לרמוז כל כך הרבה רמיזות נגד נתניהו שגרם כביכול לרצח רבין, שהדבר יגרום לתגובת נגד בקרב מצביעי הליכוד המסורתיים, שיתאחדו תחת נתניהו ויתנו לו רישיון לפרק את כל אמצעי התקשורת הסמולנים. לגאולה עמיר - שלוש יריות באוויר!

אבו מאזן, ארכיון (צילום: AP)
הכי קרוב לשלטון שהוא יגיע אי פעם. אבו מאזן | צילום: AP

דנה אינטרנשיונל. גם אישה, גם גבר (לשעבר), גם סמל לקהילה הלהט"בית, מותג בינלאומי שכבר קיבל את מרבית קולות האירופאים - מה צריך יותר מזה? תנו 12 נקודות לדנה!

אורנה ברביבאי. אישה וחצי מזרחית, וגם גורם ביטחוני בכיר, שתתעלה על דרגת התא"ל של האישה שבמקום מס' 5 - כבר רעיון לא רע. מלבד זאת, אם מחפשים אישה דווקא כי אישה, מי מתאימה יותר מאשר ברביבאי, שח"כ אלעזר שטרן, קודמה בתפקיד ראש אכ"א, העיד בריאיון לניו יורק טיימס שנבחרה בעיקר כי היא אישה, ולא משום שהיו לה כישורים טובים יותר משל האחרים. הצדיעו ברביבאי!

מחמוד עבאס. לא אישה, אבל גם ערבי זה חשוב. ומקום 11 בליכוד זה ממילא הכי קרוב לשלטון שאבו מאזן יגיע אליו אי פעם.

הלל גרשוני. שים לב, מר נתניהו: בכל מקום שתפנה בכנסת, יהיו מולך אנשי תקשורת לשעבר: בבית היהודי - אורבך ומגל, בישראל ביתנו - שרון גל, במפלגת העבודה - שלי וסתיו שפיר, ביש עתיד - לא צריך לומר, ומה אצלך? איך, בשנת 2015, יכולה מפלגת שלטון להסתדר בלי אנשים שכתבו אי פעם טור בכלי תקשורת מרכזי? הנה לפניך איש תקשורת (נגיד), ימני (כך אומרים), חתיך ועשיר (אוקיי אוקיי, יותר חתיך מאשר עשיר), שעדיין אף מפלגה לא הציעה לו שריון. והאם הזכרתי כבר שיש לי 2,500 חברים בפייסבוק? קח אותי, ביבי! בינינו, יותר גרוע משרון גל זה לא יכול להיות.

>>בעצם, אין ימנים אמיתיים בליכוד