עדי אלטשולר וכרמלה מנשה (צילום: חדשות 2)
עדי אלטשולר וכרמלה מנשה | צילום: חדשות 2

בחירות 2015 כבר בפתח, ובורסת השמות כבר החלה. עוד בטרם אושר סופית החוק לפיזור הכנסת, נציגי המפלגות פועלים במרץ על מנת "לגייס" כוכבים לרשימתם, בתקווה שאלו יוסיפו עוד מנדט או שניים - ויגבירו את כוח המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חבר הכנסת שאול מופז (קדימה) ככל הנראה יצטרף לגוש מרכז-שמאל שיוקם, והוא ייכנס על תקן הביטחוניסט. לפי מקורביו, מספר מפלגות פנו אליו עם הצעות שונות, והמטרה שלו היא להיות שר הביטחון בממשלה הבאה. הוא טרם קיבל החלטה סופית בעניין.

"אני מאמין שבכל הנוגע לביטחון ישראל זקוקה למנהיגים עם קבלות וניסיון שעשו דבר או שניים למען המדינה", אמר מופז לחדשות 2 Online. "אתגרים ביטחוניים רבים לפתחה של ישראל והיא זקוקה לשר ביטחון ותיק לצד רמטכ"ל חדש. אני אעמיד את ניסיוני הביטחוני לטובת הגוש השפוי בישראל בכל קונסטלציה".

לא ירוץ במחנה הציוני. מופז (צילום: חדשות 2)
לאן יצטרף? ח"כ מופז | צילום: חדשות 2

ואם כבר בביטחון עסקינן, הצעה להצטרף לאחת המפלגות הגיעה גם לכרמלה מנשה, הכתבת הצבאית של "קול ישראל", שהדליקה משואה ביום העצמאות האחרון. זו לא הפעם הראשונה שמנשה מקבלת הצעה להצטרף לפוליטיקה, אך נראה שהיא תמשיך ברשת ב'. "אין תגובה", היא מסרה לנו.

מי עוד קיבל הצעות?

זוכת "האח הגדול" טל גלבוע, המובילה את המאבק הטבעוני, טוענת כי קיבלה הצעות בימים האחרונים ממספר מפלגות, עם זאת היא השיבה תשובה שלילית. "כל השינוי צריך לבוא מלמטה, לא צריך להיות בכנסת בשביל זה", אמרה לחדשות 2 Online. "הופתעתי מאוד, אבל הדברים האלו הם רק סימנים שמראים כמה כוח יש לטבעונים".

ניצחה בשביל החיות. טל גלבוע (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
טל גלבוע. לא תרוץ | צילום: יריב פיין וגיא כושי

היזמית הישראלית עדי אלטשולר, מייסדת תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", גם היא קיבלה מספר הצעות בתקופה האחרונה. בשיחה עם חדשות 2 Online היא אישרה כי קיבלה הצעות, אך מסרה בתגובה: "ככל הנראה אני לא אלך".

ביום שישי נחשף כי האם השכולה מרים פרץ קיבלה הצעה להצטרף לליכוד מראש הממשלה בנימין נתניהו שהתקשר אליה. היא, עם זאת, דחתה את ההצעה - ואמרה כי העיסוק הפוליטי יסיט אותה מדרכה של פגישות עם חיילים, עם קהילות בארץ ובעולם ועם משפחות שכולות. "אני חושבת שאין תחליף למגע עם חיילי צה"ל והנוער, ואני לא מוכנה לוותר על שבת עם חיילים", אמרה לחדשות 2 Online.

אמש פרסמנו כי מפכ"ל המשטרה לשעבר, משה קראדי, מנהל מגעים עם משה כחלון בנוגע להצטרפות למפלגתו. בלילה הוא אמר כי החליט שלא ירוץ הפעם, לאחר שכבר דחה הצעה בעבר ממפלגת קדימה. "תודה לכל התומכים והמפרגנים שזיכו אותי בברכות מוקדמות", הוא כתב בעמוד הפייסבוק שלו. "אבל גם הפעם הזאת החלטתי שלא להשתלב במערכת הפוליטית. אולי עוד יבוא יום, אבל עדיין לא בשלה העת".

קראדי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
משה קראדי. לא הפעם | צילום: חדשות 2

גם עדינה בר שלום, כלת פרס ישראל ובתו של הרב עובדיה יוסף, קיבלה מספר הצעות להצטרף לרשימה בכנסת. "לא קיבלתי עדיין החלטה מושכלת בעניין ואני לא רוצה לענות מהבטן", ציינה.

בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל תצטרף ליאיר לפיד?
עדינה בר שלום | צילום:

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv