מפלגה: המחנה הציוני(התנועה)

גיל: 56

מקום מגורים: תל אביב

מצב משפחתי: נשואה + 2

ציפי לבני כיהנה כחברת הכנסת, כממלאת מקום ראש הממשלה וכשרה בממשלות ישראל; תפקידה האחרון היה שרת המשפטים ויו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה. בתחילת הקריירה הפוליטית שלה הייתה חברת כנסת מטעם מפלגת "הליכוד", ובשנת 2005, עם הקמת מפלגת "קדימה", הצטרפה אליה. בשנת 2008 נבחרה ליו"ר מפלגת "קדימה". בשנת 2012 התפטרה מהכנסת לאחר שהפסידה בפריימריז לראשות המפלגה לשאול מופז.

כיו"ר "קדימה" הובילה לבני את מפלגתה בבחירות לכנסת ה-18. קמפיין המפלגה התבסס בעיקרו על תדמיתה של לבני כפוליטיקאית נקיית כפיים וניסיונות לקעקע את אמינותו של יריבה בנימין נתניהו, בין הסיסמאות של קדימה היו: "ראש ממשלה אחרת" ו-"ביבי?! אני לא מאמין לו". "קדימה" בראשות לבני קיבלה בבחירות אלה 28 מנדטים והייתה לסיעה הגדולה ביותר בכנסת, עם יתרון של מנדט אחד על הליכוד, אך לא הצליחה לייצר גוש מפלגות שיאפשר לה להיות ראש הממשלה.

עם כניסתה לתפקיד ראש האופוזיציה תקפה לבני את גודלה של ממשלת נתניהו השנייה. השנה הראשונה לישיבתה של "קדימה" באופוזיציה לוותה בחשש כי המפלגה תפורק וחלק מחבריה יחברו לממשלה. יום לאחר שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט התבטאה לראשונה בחריפות כנגד העסקה ותקפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו על הסכמתו לעסקת שליט. את שתיקתה עד למועד זה, נימקה בהבטחה שנתנה לאביו של שליט כי לא תתבטא בגנות העסקה טרם אישורה.  

ב-27 בנובמבר 2012, לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה, הכריזה לבני על התמודדותה בבחירות במסגרת הקמת מפלגה בראשותה, בשם "התנועה". הצטרפו אליה ארבעה חברי כנסת ממפלגת קדימה: יואל חסון, רחל אדטו, שלמה מולה ומגלי והבה. בבחירות לכנסת ה-19 זכתה "התנועה" בראשות ציפי לבני בשישה מנדטים. בבפברואר 2013 חתמה "התנועה" על הסכם קואליציוני עם סיעת הליכוד ישראל ביתנו, שבו הוסכם כי לבני תכהן כשרת המשפטים. במרץ 2013 והוסמכה על ידי ראש הממשלה נתניהו לנהל את השיחות עם צוות המשא ומתן הפלסטיני. במסגרת תפקידה כיהנה לבני גם כיו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה. במהלך כהונתה, קידמה ליבני הצעת חוק שאוסרת על הפצת העיתון "ישראל היום" בחינם, וב-2 לדצמבר 2014, היא פוטרה מהממשלה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לקראת הבחירות לכנסת ה-20, הודיעה לבני יחד עם יו"ר מפלגת "העבודה" יצחק הרצוג על ריצה מפלגותיהם, ברשימה בשם "המחנה הציוני" שתכלול את לבני במקום השני ושני מועמדים נוספים מטעמה. האיחוד כולל הסכם רוטציה ובמידה והרצוג ימונה לראשות הממשלה, הוא יכהן בשנתיים הראשונות ולבני תחליף אותו בשנתיים הנוספות.