המשתתפים בפאנל: יואב קיש (הליכוד), אברהם מיכאלי ( ש"ס), עיסאווי פריג' (מרצ), זוהיר בהלול (המחנה הציוני), איילת שקד (הבית היהודי), שרון גל (ישראל ביתנו), יפעת שאשא ביטון (כולנו) ואלעזר שטרן (יש עתיד).

פאנל הבוחרים החדשים של mako הגיע לתיכון המושבה בזכרון יעקב. חברי הכנסת מצאו לנכון להסביר לתלמידים את הסיבה המהותית שלשמה נקראו לדגל ובחרו לעזוב הכל וללכת לפוליטיקה. עיסאווי פריג', מקום שלישי ברשימת מרצ, סיפר לתלמידים שהוא הגיע לפוליטיקה כדי לספר את האמת. האמת על האי שוויון. האמת על הכיבוש והאמת על ההסתה, הגזענות והסיסמאות ששאר המפלגות מפזרות. "מרצ לא בונה קמפיינים על שחיתות", הכריז פריג'. לסיום, השווה את מפלגת מרצ לתלמיד תיכון אשר יוצא נגד המיינסטרים ונגד השיח אבל הולך עם האמת שלו. "והאמת תנצח", קורא פריג' לתלמידים ואלו הגיבו במחיאות כפיים סוערות.

יואב קיש, המשוריין של בנימין נתניהו במקום ה-19 ברשימה, עוזב את עבודתו כטייס אל-על על מנת להיכנס לחיים הפוליטיים. " נושא השוויון בנטל דחף אותי להיכנס לפוליטיקה", הסביר קיש לתלמידים.

זוהיר בהלול, שעבר מתחום הספורט אל הפוליטיקה, הסביר לתלמידים: "הגעתי מהעולם של הפינוקים והעינוגים וצילומי הסלפי לעולם הפוליטיקה כדי להילחם מלחמת חורמה בגזענות. כדי ליצור שוויון זכויות ולצמצם פערים חברתיים".

יפעת ביטון מצידה הסבירה כי הגיעה לפוליטיקה כדי לשנות את החינוך כי: "הכל מתחיל בחינוך" כלשונה.

שרון גל פתח את תיבת הפנדורה של הגזענות בכך אשר אמר לעיסאווי פריג' כי מפלגת ישראל ביתנו מאבדת את הסובלנות כלפי אזרחים לא נאמנים כמו חברת הכנסת חנין זועבי. בתגובה להתבטאותו אמר אלעזר שטרן: " שרון חברי, כולנו מסכימים על כך שחנין זועבי עשתה מעשה לא דמוקרטי ופגעה במדינת ישראל. אבל מה אתה רוצה מעיסאווי. מה שאתה עושה זו בדיוק גזענות!", האשים שטרן את גל. זוהיר בהלול שגם לא נשאר אדיש כלפי גל ואמר: " בשבילו כל ערבי זה ערבי. לא משנה כמה ומי".

אמירות תוקפניות במיוחד היו מופנות בשולחן הפאנל כלפי מפלגת "יש עתיד". "יאיר, חוץ מלדבר על מע"מ אפס לא עשה כלום", אמר קיש לשטרן וזאת לאחר כי שטרן האשים את בנימין נתניהו שפירק את הממשלה כי ראה שכל ההבטחות של מפלגתו באות לידי קיום.

יפעת שאשא ביטון תקפה גם היא את שטרן: " מע"מ אפס מדבר לאוכלוסייה מאוד ספציפית. זה לא נקרא לפתור את משבר הדיור". שאשא ביטון התייחסה גם לרפורמת החינוך: " למי ביטלו את הפסיכומטרי? לתלמידי ארבע וחמש יחידות פיזיקה וכימיה? בשבילם ביטלו. אבל הם לא צריכים את זה. זה לא נקרא צמצום פערים". גם שרון הצטרף לגל התקיפות ותקף את יש עתיד על הקמפיין הצבעוני שלהם: "הגעתי כאן לבית הספר ודיברתי עם תלמידים, ושמחתי לגלות שלא קונים את הנוער החכם ומבין העניין ברקדניות, חולצות, עוגיות, פירוטכניקה והבטחות שווא".

אלעזר שטרן בחר להתייחס רק לדבריה של ביטון, ואמר: "מפלגת 'כולנו' סופרים מה עשינו בשנה ושמונה חודשים. למה לא סופרים מה מנהיג כולנו, מר כחלון, עשה בשש שנים? לעומת מה שיאיר עשה בשנה ושמונה".

שאלות התלמידים בתיכון המושבה בזכרון יעקב היו מאתגרות ונוקבות במיוחד עבור חברי הפאנל. אחד התלמידים שאל את חברת הכנסת איילת שקד: "האם לא מגיע גם לזוגות בקהילה הגאה להקים משפחה?". שקד לא התחמקה וענתה: "למרות הקמפיין הארסי שעשו נגד הבית היהודי. ואפילו אתמול מישהו קרא לי: 'פאשיסטית הומופובית חשוכה' בזמן שחיכיתי ברחוב. חשוב לי להבהיר- אנחנו לא נתמוך בנישואים חד מיניים אבל אנחנו נתמוך, ותומכים בפועל, בזכויות של הקהילה הגאה". שקד הוסיפה דוגמא לדבריה: " אורי אריאל, השר לשיכון ובינוי, הביא לתקנות מיוחדות במשכנתא במיוחד לקהילה הגאה".

לאחר מכן נשאל חבר הכנסת עיסאווי פריג': "למה המגזר הערבי דורש זכויות אבל לא בא למלא חובות ולהתגייס לצבא או לשרת שירות לאומי?".

פריג' ענה בשאלה: "אני רוצה שהמדינה תשלח צווים לכל הערבים. ואני שואל - למה המדינה לא עושה את זה?!". דממה השתררה בקהל בקהל ופריג' המשיך לתקוף: " למה שתקתם? אה? למה?" והוסיף: "אני בעד שירות לאומי, אבל הדבר הזה זה שירות התנדבותי. ובכדי שאזרח יבוא להתנדב, אתה צריך שהוא ירגיש טוב. כשהוא רואה ביוב ברחובות ובורות בכביש ואין לו עשרים שקל לקנות אוכל. הוא לא חושב על התנדבות". לסיום הכריז: " המדינה צריכה לעשות קודם כל את המחויבות שלה".

בסקר התלמידים זכתה שוב יש עתיד בבכורה. המחנה הציוני הייתה במקום השני. הרחק מאחוריהם הגיעה ישראל ביתנו. הליכוד זכה רק בשבעה אחוזים מהקולות.