עלה ירוק עדיין שואפת למקום בכנסת, אבל סיכוייה נראים קלושים מתמיד. בכל זאת, נושא הליגליזציה עדיין מעורר שיח נחרץ בקרב בני הנוער ורבים מהם חולמים על העישון החוקי. זה היה האחד הנושאים המרכזיים בפאנל "הבוחרים החדשים" שהתרחש בתיכון "אחד העם" בפתח תקווה בהשתתפות יעל גרמן (יש עתיד), אפרת שאשא ביטון (כולנו), ניר אורבך (הבית היהודי), דני דנון (הליכוד), אראל מרגלית (המחנה הציוני), שרון גל (ישראל ביתנו), אורי זכי (מרצ) ואוריאל בוסו (ש"ס).

"הלגליזציה לא נמצאת בתחום האחריות של משרד הבריאות" מבהירה שרת הבריאות לשעבר, יעל גרמן, בתגובה לתלמיד ששאל על עמדתה בנושא. "כל מי שזקוק לקנאביס רפואי, חייב לקבל זאת. אבל לא אהיה מוכנה שאחרים ירכבו על הגל", היא מוסיפה. התלמיד, מבחינתו לא קיבל תשובה והקשה: "את בעד או נגד לגליזציה?". גרמן, שהבינה כי 900 תלמידים מחכים לתשובתה הכנה הגיבה: "מפלגת יש עתיד נגד ליגליזציה, בעיקר בגלל השפעת הסמים המסוכנת על בני נוער עד גיל 24". הקהל הגיב במחיאות כפיים סוערות.

פאנל הבוחרים החדשים בתיכון אחד העם פתח תקווה
בין ההבטחות: גיוס בגיל 17 ותמיכה עצומה בש"ס ברמת אביב

הדוברים השונים מיהרו לפזר הבטחות, כדי לזכות בקולות הצעירים.

שרון גל לדוגמא הבטיח כי הוא ידאג שגם בני ה17 יוכלו להצביע, מה שכבר עלה על הפרק בעבר, והסביר: "אם בן 18 מגיע לצבא וצריך לבחור בין גולני לצנחנים אין סיבה שלא יוכל לבחור בבחירות שנה קודם לכן".

אורי זכי ממרצ הבטיח כי הוא ומפלגתו יתמכו בבוז'י הרצוג. "כל מפלגה אחרת מסכנת את עתידה של מדינת ישראל", אמר.

בקמפיין של ש"ס מבטיחים לדאוג ל"שקופים", אבל אוריאל בוסו, להתייחס לסיסמת הקמפיין האחרונה: "ברמת אביב ש"ס תכפיל את הכוח שלה, כי גם שם גרים אזרחים שפויים שרוצים כבוד אמיתי".

ניר אורבך הכריז שהוא: "פתח תקוואי ולא מתנצל על כך!", והבטיח שהבית היהודי תמשיך לדאוג להעלאת שכר המינימום ועובדי הקבלן.

יעל גרמן הבטיחה לקהל הצעיר:" כשאתם תתגייסו לצה"ל, החרדים יתגייסו איתכם!".

פאנל הבוחרים החדשים בתיכון אחד העם פתח תקווה
דני דנון לא שכח להזכיר את חנין זועבי. חברי הפאנל

אף שחנין זועבי לא הופיעה בפאנל, דני דנון התייחס אליה. "אחרי שטענה שרוצחי שלושת החטופים הם לא טרוריסטים הייתי עסוק בפסילתה של חנין זועבי מבחינה דמוקרטית וחוקתית", התגאה חבר הכנסת. "המקום שלה לא בבית החוקה אלא בבית הכלא". גם שרון גל לא פספס את ההזדמנות לזרוק סיסמאות וצעק אל עבר הקהל:" חנין לג'נין!".

היחידה שלא דיברה פוליטיקה הייתה יפעת שאשא ביטון מ"כולנו" שעסקה בנושא החינוך וטענה: "לא יכול להיות שאנחנו במאה ה-21 וכיתות הלימוד נראות כמו שהן נראות. אפילו מוסכים כבר נראים בסטייל המאה ה-21".

תוצאות המדגם הראו על ניצחון ברור נוסף ל"יש עתיד", שזכתה ב-31 אחוז מקולות התלמידים. אחריה הגיעה מפלגת "הליכוד" עם 20 אחוז מהקולות. "המחנה הציוני", שלא זכתה לאהדה במפגש הראשון, שיפרה את מעמדה עם 17 אחוז מהקולות. מעניין לציין שהתוצאות בקרב תלמידי י"ב שונות מאוד. שם המחנה הציוני זוכה לאחוזי תמיכה גבוהים הרבה יותר.