המשתתפים בפאנל: חיים ילין (יש עתיד), מיכל רוזין (מרצ), שרון גל (ישראל ביתנו), ינון מגל (הבית היהודי), שי באבד (כולנו), אברהם מיכאלי (ש"ס), גילה גמליאל (הליכוד), ומיקי רוזנטל (המחנה הציוני).

פרויקט הבוחרים החדשים הגיע לתיכון רוטברג ברמת השרון ופוליטיקאים מקצוות הקשת הפוליטית שטפו את חצר בית הספר. התלמידים הפגינו פלורליזם, לפחות בכל הנוגע לתמונת סלפי, אבל גם ידעו להקשות כשצריך. רגע לפני שהם ניגשים להצביע – הם שמעו את מה שיש לנציגים המפלגות לומר בפאנל של נציגי המפלגות.

חיים ילין מיש עתיד הפתיע עם אביזר במה יוצא דופן: קסאם שנפל במועצה האזורית אשכול בעבר ולדבריו היה הדבר שהביא אותו להיכנס לפוליטיקה.  ינון מגל, מהבית היהודי, דיבר על ארץ ישראל השלמה ותמיכתו בלגליזציה וזכה לתשואות. מנגד, מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני צינן את ההתלהבות והסביר שהבית היהודי לא תתמוך בלגליזציה בשום סיטואציה והאשים את מגל בהסתה.

לדבריו,  מגל וחבריו בבית היהודי קובעים רק מה הם לא יעשו, אבל חוץ מלגליזציה הוא לא אומר מה הם כן יעשו. כמו כן, ציין רוזנטל כי כדי לזכות בביטחון יש צורך בהסכם מדיני.

שרון גל, שלא נשאר אדיש לרקטה שהביא עמו ילין, והכריז באופן אופייני: "אני מבטיח לך חיים, אף רקטה לא תנחת פה יותר בישראל כשליברמן יהיה פה שר ביטחון".

היחידה שהורידה את הכפפות ויצאה נגד רוב חברי הפאנל הייתה נציגת מרצ, מיכל רוזין. היא החלה במתקפה נגד הבית היהודי וישראל ביתנו: " זה נורא קל להסית ולהיות גזען". היא לא שכחה להתייחס לדברי השר בנט בנאום שנשא בפני תלמידים בו התייחס לפשיעה במגזר הערבי: "זו גזענות!", קראה רוזין לתלמידים.

הקהל הריע ורוזין המשיכה:  "חיים, הרבה יותר קל להתלהם ולהסית נגד חרדים ולהגיד שהם 'טפילים'. ינון מגל, כל הסיעה שלך הצביעה נגד ותצביע נגד ליגליזציה אז תפסיק למרוח את התלמידים. כולם הצביעו נגד תחבורה ציבורית בשבת כולל יש עתיד. אז מספיק שימרחו אתכם".

"אף מפלגה לא פרסמה במצעים שלה את דרכה לשינוי ושיפור מערכת החינוך. רק נגיעות כלליות. מה אתם תעשו בנוגע לחינוך?",  שאלה מנהלת בית הספר רוטברג שברמת השרון.

חיים ילין נגע ברפורמה החינוכית אשר הוביל שר החינוך לשעבר ממפלגתו, שי פירון, ובנוסף עקץ את ש"ס: " לא יכול להיות שצאצאי הרמב"ם לא ילכו ללמוד מתמטיקה ואנגלית ויוכלו להשתלב בחרה ולהיות שותפים יחד אתנו לגורל המדינה הזאת".

שניים מחברי הפאנל מצאו בשאלת המנהלת את הרגע הנכון לצאת נגד "יש עתיד" בנושא החינוך. הראשון היה אברהם מיכאלי שאמר: " פה במדינה, החליט שר החינוך האחרון, לכפות את החלטתו על כלל האוכלוסייה". אחריו טענה גילה גמליאל: "יציבות שלטונית תגרום לכך שלא כל שני וחמישי יהיו שינויים ורפורמות במערכת החינוך".

לעומתם ,מיקי רוזנטל הציע פתרון: " צריך להפריד את הפוליטיקה מהחינוך כיוון שתהליכי החינוך הם ארוכי טווח. ולכן יש להקים מועצת חינוך כמו מדינות מפותחות אחרות בעולם שידעו לחינוך ויהיו מחוץ למגרש הפוליטי".

בסיום הפאנל נשארה קבוצת תלמידים לשיחה עם שי באב"ד, מנכ"ל הרשות השנייה לשעבר, ואחד מהכוכבים החדשים ברשימתו של משה כחלון, מפלגת כולנו. באב"ד הסביר לתלמידים בארבע עיניים כי בדומה ליאיר לפיד, גם הוא מדבר על "פוליטיקה חדשה" ואחרת, אך הבטיח שאם לא יראו תוצאות עד הבחירות הבאות הוא לא יתלונן ויפיל את האשמה על אחרים.

כשמיקי רוזנטל נשאל אם הוא מחלק טיפים לחבריו העיתונאים שהפכו לפוליטיקאים הטריים, שסוחפים את הפאנלים, הוא הסביר שאין לו כוונה לחלוק עימם טיפים. להערכתו, מדובר בעניין חולף וינון מגל ושרון גל לא יישארו זמן רב בפוליטיקה.

סקר התלמידים החזיר לחיים את יש עתיד, שזכתה ב-32 אחוז מקולות התלמידים. המחנה הציוני במקום השני עם 19 אחוז. אחריו הליכוד עם 11 אחוז מהקולות, וכולנו עם 10 אחוז מקולות התלמידים.