המשתתפים בפאנל: יואל חסון (המחנה הציוני), משה מטלון (ישראל ביתנו), משולם נהרי (ש"ס), שי באב"ד (כולנו), עופר שלח (יש עתיד), מיקי זוהר (הליכוד), מוסי רז (מרצ). הבית היהודי לא השתתפו בעקבות פטירתו המצערת של אורי אורבך ז"ל.

פאנל הבוחרים החדשים של mako הגיע לקריית חינוך מוסינזון בהוד השרון ונפתח בבדיחה מבית היוצר של  בבדיחתו של חבר הכנסת משולם נהרי מש"ס, על כך שהושיבו אותו בין מרצ לליכוד: "מרצ מימיני והליכוד משמאלי, כנראה שהיו צריכים להושיב אותם הפוך".

הקהל צחק, אך הבדיחה מהר מאוד הובילה להטחת האשמות בין הימין לשמאל. יואל חסון, נציג "המחנה הציוני" האשים את הליכוד: "ראש המוסד, מאיר דגן, ששירת בתפקידו כשמונה שנים, אמר שנתניהו 'מסוכן לישראל' וראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין אמר כי נתניהו 'רע לישראל'". בנוסף, חסון הזכיר לתלמידים כי במבצע צוק איתן רצה נתניהו להגיע כל הזמן להפסקת אש למרות שידע על המנהרות שמגיעות עד לגנים ולקיבוצים בעוטף עזה. ומחה על כך: "נתניהו וביטחון זה מיתוס". בסיום דבריו קרא: "חייבים להחליף את השלטון, חייבים להחליף את נתניהו".

מיקי זוהר, מספר 22 בליכוד, השיב אש ואמר: "הציבור במדינת ישראל לא נופל לדמגוגיה זולה שמנסה לפגוע במפלגת השלטון". בנוסף, התייחס זוהר ליחסים השנויים במחלוקת עם ארצות הברית ואמר: "היחסים עם ארצות הברית שמורים וישמרו בהמשך. הם איתנים ויישארו איתנים. בעוד שנתיים יתחלף נשיא, והנשיא הבא יאהב את ישראל, אז לא כל כך נורא אם היחסים בין אובמה לביבי לא כאלה טובים".

נציג מרצ בפאנל, מוסי רז, הצטרף למתקפה נגד הליכוד ואמר: "אנחנו לא פראיירים לבחור בליכוד. נתניהו כשל ולכן צריך להחליף אותו". שי באב"ד ממפלגת "כולנו" עקץ את חסון ואמר: "הוא אומר "חייבים להחליף את נתניהו, אבל לא אמר שבוז'י לא יישב עם נתניהו".

"אחד חובט בשני וזה בזבוז זמן"

אחרי שלל האיומים שפיזרו חברי הפאנל בנושאים הביטחוניים- מדיניים והכלכליים- חברתיים. ציטט עופר שלח ממפלגת "יש עתיד" את פרנקלין דלאנו רוזוולט: "אין ממה לפחד אלא מהפחד עצמו". והסביר: "אל תפלו להפחדות האלה, האיומים אמנם קיימים אבל אנחנו חזקים מספיק". שי באב"ד הוסיף על דברי שלח ואמר: "המדינה תחגוג השנה 67 שנים להקמתה. אנחנו לא באותו המקום שהיינו בו. היו איומים שמדינת ישראל לא תשרוד. אבל אנחנו כן באיום קיומי מבחינה כלכלית- חברתית".

על האשמות בין הימין לשמאל והאיומים מכאן ומכאן אמר נהרי: "גם כאן, כמו בכנסת, אחד חובט בשני וזה מבזבז זמן. אני למדתי שכדי לעשות משהו אתה צריך להיכנס למשרד, ללמוד אותו ולבוא עם הצעות לעשייה". וקרא: "הציבור צמא לעשייה". הקהל הגיב במחיאות כפיים סוערות, מה שבדרך כלל לא רגילים לו נציגי ש"ס.

משה מטלון מישראל ביתנו הוסיף על דברי נהרי כי יש מי שמרוויח מכל הריבים המיותרים האלה: "המפלגות הערביות שזיהו את הפילוג שקיים בפאנל הזה ובכלל בין המפלגות הבינו שהם צריכות להתאחד", ולסיום מסר את הפתרון של ליברמן: "חילופי שטחים ואוכלוסיות זה יהיה הפתרון המדיני והלאומי עבור ביטחונה של מדינת ישראל".

בעקבות ההרכב יוצא הדופן של הפאנל, שהורכב כולו מגברים, החלו הנציגים להתפאר ביחס הנשים- גברים במפלגתם. הראשון היה זה מוסי רז שאמר שהם המפלגה היחידה עם יחס שווה בין מספר הנשים לגברים. אחריו חסון אמר כי אצלם הנשים הן בהנהגה של המפלגה ולא בחסד אלא בזכות, והוסיף: "ברשימת המחנה הציוני יש תשע נשים מתוך עשרים וחמישה המקומות הראשונים ואין לזה אח ורע". שי באב"ד האשים את חסון על אי דיוק בפרטים כיוון שתשעה מתוך עשרים וחמישה חברי כנסת זה יוצא שלושים ושישה אחוזים ובמפלגת "כולנו" יש ארבעים אחוז נשים. עפר שלח, בנאומו, גם לא פסח על הנושא והתפאר כי בסיעת יש עתיד קיים האחוז הגבוהה ביותר כאשר מתוך תשע-עשר חברי כנסת היו שמונה חברות כנסת. 

תלמידי תיכון מוסינזון "לא מפחדים" יחד עם עופר שלח ונותנים שלושים ואחת אחוז מקולותיהם עבור מפלגת "יש עתיד". אחריהם "המחנה הציוני" סוחפת את אלו שמבקשים שינוי ומקבלת 17 אחוז. "כולנו" שומרים על סטטוס קולות של 11 אחוז.