בזמן שהמתיחות בצפון גוברת, המועמדים בבחירות לכנסת ה-20 דנים בפאנל של פרויקט "הבוחרים החדשים" של mako ובן רבסקי ושבי זרעיה מ"סקאי הפקות" בבית הספר אורט לילינטל ברמלה דווקא בענייני כלכלה וחברה.

בפאנל השתתפו גם מירי רגב (הליכוד), שרון גל (ישראל ביתנו), ינון מגל (הבית היהודי), מאיר כהן (יש עתיד), תמר זנדברג (מרצ), אלדד יניב (העבודה) ואמנון כהן (ש"ס).

הייתה זו השאלה של מנהל התיכון שהחלה את הסצנה שהפכה לשיאו של המפגש: "מהי ההגדרה הברורה למדינה היהודית והציונית הזאת?".

רחל עזריה בוחרת לענות על נושא אחר, וטוענת שכולם נגד כחלון. "ולמה?", היא שואלת את הקהל. "למה כולם נגד כחלון?". מיד היא מסתובבת אל שולחן הפאנל ומצביעה על מירי רגב: "כי מירי מחוברת לבעלי ההון". עזריה ממשיכה, למרות צעקות הולכות וגוברות מהקהל. "ועדת ששינסקי, למי היא חילקה את הכסף של הגז?".

ברגע זה התרוממה רגב מהכיסא והחלה לקרוא: "די עם השקרים! התייחסה למירי רגב! לא יהיו פה שקרים!". הקהל מריעה למירי והיא ממשיכה בטענות כלפי רחל ומשתלטת לה על ההצגה. "כחלון עובד אצל תשובה!". עזריה, שאמנם ניסתה להגיב בטונים גבוהים, לא הצליחה להתעלות על מירי שצעקה בפניה: "את שקרנית!". עזריה, שהבינה מיד שאת הקרב הזה היא לא תנצח סיכמה: "את בריונית, את אלימה ואת פשוט משקרת עכשיו".

לאחר שהרוחות נרגעו ורגב חזרה למקומה, סיימה עזריה במילים: "השאלה הגדולה היא מי דואג לכם. השאלה הגדולה היא מי לא מפחד מבעלי ההון ויעבוד בשבילכם יום-יום". הקהל, עדיין תחת ההשפעה של רגב, צעק בתשובה: "מירי!".

אבל לא רק מירי רגב עמדה במוקד הביקורת של נציגת מפלגת כולנו. "אנחנו לא נוסעים על ג'יפים במהירות מאה ארבעים קמ"ש. אין לנו בכלל ג'יפים", קראה רחל עזריה לעבר הקהל הצעיר.

"כל אחד מבטיח לכם שהוא יציל את מעמד הביניים", הגיב אמנון כהן לדבריה של עזריה. "מדברים פה על ג'יפים! ואני מדבר אתכם על משכורות שלא נותנות מענה לצרכים המינימאליים כדי שהשקופים שלנו יסיימו את החודש בכבוד".

ינון מגל מיהר גם הוא להגיב: "'השקופים' הם אותם ניצולי שואה שהבית היהודי דאג להם. והם אותם עובדי האבטחה שקיבלו בזכות הבית היהודי תוספת של אלף שקלים בכל חודש". כשהדיון החל לגלוש לענייני ביטחון, אלדד יניב החזיר אותו לנושא החברתי-כלכלי והפנה אצבע מאשימה לשרון גל והכריז שמפלגת ישראל ביתנו "מושחתת, שלוקחת כסף מהציבור ומשקיעה אותו באינטרסים אישיים".

כחלון אמנם שינה את תחום הסלולר בישראל. אבל יש מי שלא רוצה לתת לו קרדיט בלעדי. "כחלון מתפאר במהפכת הסלולר אבל שכחו להדגיש שהוא עשה את השינוי הזה תחת ביבי!", מריעה מירי רגב אל עבר הקהל ושולפת את מפת ארץ ישראל: "הבחירות האלה זה או ביבי או הם (בוז'י וציפי) ואם אתם בוחרים בהם תדעו שהמפה הזאת לא תיראה כך, כי בוז'י הבטיח להחזיר את הגולן והשומרון ובנוסף גם לחלק את ירושלים". אבל זה לא נגמר עד שרגב הוציאה את דגל ישראל, מה שמחזיר אותנו שנתיים אחורה לקריאת ה "כפיים" של מירי רגב בפאנל באותה מסגרת, ונופפה בו אל מול הקהל.

"אני אעשה הכל כדי שחנין זועבי לא תכנס לכנסת", מכריז מאיר כהן, שר הרווחה לשעבר. "די להסתה נגד חיילי צה"ל", כל הקהל מוחים כפיים ומריעים לאמירה הפופוליסטית האהובה על ילדי התיכון. "ולך שרון גל אני רוצה לומר, די להסתה נגד ערבים. הם גם כן מתגייסים לצה"ל".

על פי תוצאות סקר התלמידים, כהן יכול להיות מרוצה. יש עתיד מובילה פער עצום לפני שאר המפלגות עם 39 אחוזי תמיכה. אחרי הליכוד עם 20 אחוז ומפלגת הבית היהודי. המחנה הציוני נשאר הרחק מאחור, כשאפילו ש"ס זוכה בקולות רבים יותר.

ח״כ מירי רגב בתגובה לדברי רחל עזריה: 
רחל עזריה האשימה אותי שאני מחוברת לבעלי ההון ושאלה מה עשיתי בשישינסקי. אז לשאלתה, בשישינסקי אני הצבעתי בעד והתנתי את הצבעתי בכך שתקום קרן משאבים כאשר הכסף בקרן יועבר לטובת אוכלוסיה חלשה ולפריפריה. לעומת כחלון שנמנע מהצבעה כי הוא מחובר לקובי מימון. אז מי מחובר לבעלי ההון? רחל עזריה, תעשי שיעורי בית לפני שאת מרימה לי להנחתה.

 

סקר התלמידים - אורט לילינטל