היי מיכל רוזין, אז בעקבות הסרטון שלך,  לא ממש הבנתי, אני אמור להצביע לך או לא?
"זה מסר של הפוך על הפוך. אותם אלה שלא רוצים להצביע לי מהסיבות שהם לא רוצים להצביע לי הם בדיוק הסיבה שאנשי מרצ כן צריכים להצביע לי".

זה ממש מסובך. אולי רק מצביעי מרצ באמת מבינים את המשוואה הזו.
"תראה, אם אורי אורבך למשל אומר שלא צריך להצביע לי כי אני מתנגדת לעלייה להר הבית ולהעברת כספים להתנחלויות, אז מי שמתנגד לזה גם, כמוני, כמובן צריך לתמוך בי. יש כמובן גם מאבקים אחרים, נגד הטרדות מיניות, למען מבקשי המקלט, קהילת הלהט"ב, ובקיצור, מאבקי זכויות אדם ואישה. כמו שמשה מזרחי אמר, אני מתעלקת על המאבקים האלה".

אז למה לקחת אנשי שמאל ש"ישמיצו" אותך, זה לא מעביר מסר הפוך?
"הם בעקרון נבחרו כדי להגיד 'אוף היא טובה מדי'. האמת שהכל התחיל מזה שבאו אלי חברי כנסת ושאלו 'איך אני עוזר לך? אני רוצה שתהיי בכנסת'. גם חברי כנסת מהימין. יריב לוין למשל, אפילו שאנחנו מתווכחים כל הזמן בוועדות על התנחלויות וכספים, הוא תמיד אומר לי 'אם רק הייתה לך קצת אהבה לארץ ישראל, היית נכס למדינה'. המון חברי כנסת מעריכים אותי כפרלמנטרית והם רוצים לראות אותי בכנסת הבאה. אחד היתרונות שלי לדעתי זה שהצלחתי ליצור חיבורים בין ח"כים מסיעות שונות, חיבורים ענייניים".

את באמת נחשבת לחברת כנסת חרוצה ומוערכת אבל את עדיין לא ממש מוכרת לציבור הרחב, בניגוד לניצן הורוביץ או תמר זנדברג למשל. למה לדעתך?
"אני פחות מרגישה את זה. דווקא כן מכירים אותי בעיקר סביב המאבק של הפליטים והמאבקים מול מירי רגב ואקוניס. זה נכון שלא תמיד העשייה הפרלמנטרית באה לידי ביטוי בתקשורת, אבל אני לא חושבת שהתקשורת מזניחה אותי. בסופו של דבר, אני מוכרת עשייה, ולא את הדימוי שלי. זאת פוליטיקה נקייה".

אין תמונה
מוכרות יותר. תמר זנדברג וסתיו שפיר באירוע של נשות הכותל.

התדמית של מרצ יחסית נקייה משחיתות ודילים, אבל הטענות הן שהפרישה של ניצן הורוביץ היא לא בעקבות תחושת מיצוי אלא בגלל כשלון של דיל עם אילן גילאון שהפחית את כוחו. יכול להיות שגם בפריימריס שלכם יש רשימות חיסול?
"תראה, במרצ אין שטיקים מלוכלכים. יש פוליטיקה, ופוליטיקה כוללת שיתופי פעולה ותמיכות הדדיות. אני לא חושב שניצן פרש בגלל זה, זה סוג של רכילות, ההחלטה שלו הייתה אישית. צריך לזכור שלהתמודד בפריימריז זה תהליך לא קל שכרוך לחץ. האם במרצ אין פוליטיקה? בוודאי שיש. וטוב שיש. טוב שאנחנו לא כמו ליברמן או לפיד שקובעים הכל בעצמם. בסופו של דבר יש גבול בכמה אנשים אפשר לתמוך, אי אפשר לתמוך בכולם".

שאלתי את זהבה גלאון שאלת קואליציה היפותטית מהסוג שאתם לא אוהבים, והיא לא ממש ענתה לי, אז אשאל אותך. יש סיכוי שתשבו בקואליציה עם ליברמן שהולך מרכזה?
"ליברמן לא הולך מרכזה".

לפחות ממה שנראה לעין. הוא מדבר על "הסדר אזורי כולל", זה סוג של פתרון מדיני. למה לא לתמוך בזה?
"במרצ תמיד הולכים על עקרונות, ולא על חרמות. אנחנו נציג את העקרונות שלנו כמו תמיד, ובראש ובראשונה הסדר עם הפלסטינים וסיום הכיבוש. מי שיהיה מוכן ללכת על זה, יחד עם תפיסה חברתית לא מתפשרת. אני מקווה שמרצ תהיה מספיק גדולה כדי להחליט מהם קווי היסוד של הממשלה".

אז התייחסות קונקרטית לליברמן אני מאמין שאני לא אקבל.
"קונקרטית?"

כן נו, זה המאבק התמידי בין העיתונאי שרוצה סקופ לפוליטיקאי שמדבר באופן כללי. בכל מקרה, כמה מנדטים תקבלו?
"מאוד מקווה שבסביבות 15".

את יכולה לקוות גם ל-120, אבל את יודעת ש-15 זה לא ריאלי.
"התחזית הבאמת אופטימית היא בסביבות 10 מנדטים".

>>הרב אביחי רונצקי מבקש שנאמין שאין לו עניין בהחזרה בתשובה