אין תמונה
כמה כיף ההריון הזה

שלי היי, מצטער שאני מתקשר בשבת, אבל באמת שהיה קשה להתעלם מהפוסט שלך על פטירתה של כלבתך לונה. נראה שהנחמה היחידה היא בעובדה שנתת לה חיים מלאים וטובים. ראיתי אצלי בפייסבוק גם חברים מאוד ימניים שמשתפים את הפוסט שלהם בפיד עם הרבה אמפתיה. מסתבר שכלבים הם הקונצנזוס האחרון שנשאר במדינה הזאת בין ימין לשמאל.
"קיבלתי את ההודעה על מותה של לונה מהילדים וזה הכה אותי בצער רב, ואז התיישבתי ברכב וכתבתי את הפוסט. האמת שרק מאוחר יותר נכנסתי שוב לפייסבוק וראיתי את כמות השיתופים והלייקים והתגובות החמות והבנתי כמה זה באמת נוגע לאנשים, וכמה אנשים יכולים להזדהות עם הכאב הזה ויכולים להתעלות מעל הדעות של כותב הפוסט".

אני יודע שזה עוד טרי, אבל כבר דיברתם או חשבתם על לאמץ כלב חדש?
"עוד לא, אנחנו בתקופה נורא עמוסה".

כן, שמעתי שיש איזה משהו שאת מתכוננת אליו במארס.
"יש גם את זה, ובכלל את לונה לקחנו כשהילדים היו קטנים ועכשיו הבן שלי כבר קצין בצה"ל".

כתבת על לונה משפט מקסים שנראה כאילו יצא מתוך הספר "הנסיך הקטן". כתבת ש"היא לא ידעה לעשות יוטרן, רק ללכת ישר עד שסובבו אותה".
"היא באמת הייתה כזאת".

כשאומרים את זה על כלב זה יפה, אבל זה רק אני או שאפשר להגיד את זה בדרך השלילה גם על חלק מהמנהיגים שלנו, ואפילו על ראש הממשלה?
"על נתניהו אפשר להגיד שהוא לא יודע לעשות יוטרן, רק ללכת ישר עם האינטרסים שהוא משועבד להם".

אבל לפעמים מסובבים אותו, ראי לדוגמה את נאום בר-אילן והזגזוג חזרה ימינה מאוחר יותר.
"כן, לפעמים מסובבים אותו, וזו חלק מהבעיה. ראש ממשלה צריך להיות ישר ונאמן לאינטרסים של האזרחים".

שלי בבית ברל (תמונת AVI: מיכאל שבדרון )
"העדפתי להיות באופוזיציה מאשר לתמוך בנתניהו". שלי יחימובץ' | תמונת AVI: מיכאל שבדרון

אם כבר עברנו באשמתי לדבר על פוליטיקה, אז אמרת שהרעיון של ליברמן כראש ממשלה מעורר בך חלחלה, מה עם הרעיון של נתניהו ממשיך כראש ממשלה?
"אני חושבת שאני לא צריכה לפרט את הדעה שלי על נתניהו, בעיקר אחרי שסירבתי להיכנס לקואליציה שלו ולתמוך בממשלה שלו שייצגה ערכים ימניים כלכליים ומדיניים, העדפתי להיות באופוזיציה מאשר לתמוך בנתניהו וזה אומר הכל".

מה דעתך אגב על הייצוג הנשי ברשימת הליכוד, או ליתר דיוק חוסר הייצוג?
"מחפיר, מכעיס, מעליב ומביך. לא ייתכן שמפלגה, שנכון לכרגע היא מפלגת השלטון, יכולה להרשות לעצמה להתעלם מחצי מהציבור ולבחור רק שתי נשים במקומות ריאליים. זה מזעזע".

דווקא אצלכם יש תמונת מראה ממש בכל הנוגע לייצוג הנשי, חוץ ממך יש כמובן את ציפי, ומרב וסתיו ואפילו בוז'י עצמו הוא לא המייצג הטבעי של המאצ'ו הגנרל. חושבת המצביעים מוכנים למהפכה נשית בכנסת?
"בהחלט. אצלנו גם מבטיחים את זה באמצעות שריונים".

הלו! מה? מקום משוריין במקום ה-25 לאישה זה לא מכובד?
"אתה מתכוון בליכוד?".

ברור.
"כן, זו בדיחה לשריין מקום ברשימה במקום לא ריאלי לכנסת. אבל מעבר לעניין השריונים, דבר שאני מאוד תומכת בו, אנחנו מציגים נשים שעובדות קשה בכנסת ומביאות קבלות, ומתקדמות בזכות".

רק שאלה קטנה לסיום: קראת את הטור של בעז גאון השבוע? חושבת שהיית צריכה לצרף את ציפי לעבודה כבר בבחירות 2013?
"לצערי לא יצא לי לקרוא שום דבר כמעט בשבוע האחרון, אז פספסתי. לגבי הצירוף של לבני המצב קצת שונה מכיוון שהיא מצטרפת עכשיו למפלגה כיו"ר מפלגה, בעוד שבבחירות הקודמות היא ישבה בבית אחרי שעזבה את 'קדימה'. בדיעבד, יכול להיות שעשיתי טעות שלא צירפתי אותה".

שוב תודה על השיחה, ובאמת משתתף בצערך. בתור מישהו שמת לו הכלב אחרי 13 שנה אני באמת יודע שאובדן של כלב או כלבה זה כמו אובדן של בן משפחה קרוב.
"תודה. רק מי שמגדל חיית מחמד בבית יודע כמה זה קשה להיפרד, ממש כמו מבן משפחה, ורק בגלל שלא יושבים עליו שבעה אנשים שלא מגדלים חיית מחמד לא מבינים לפעמים את המשמעות של זה. אתמול כשחזרתי הביתה ראיתי את המקום שבו היא הייתה רובצת והבנתי שהיא כבר לא תחזור, ונצבט לי הלב".

>>למרות הכל, זהבה גלאון מאמינה שמרצ תזכה ב-10 מנדטים