גיל סמסונוב והספר  (צילום: טל שניידר)
גיל סמסונוב והספר | צילום: טל שניידר

קפצתי לגיל סמסונוב כדי לקבל ממנו את הספר החדש שלו ״הנסיכים״. סמסונוב, מקורבו של נתניהו, אינו פעיל בסביבתו הפוליטית של ראש הממשלה כיום, אך עוקב אחר כל צעד ושעל באדיקות (מיותר לציין, מי שמכור, נותר מכור לתמיד). 

מערכת הבחירות הנוכחית, יותר מתמיד, היא עם הבנים והבנות של: הרצוג, לפיד, נתניהו, לבני. חוץ ממשה כחלון ונפתלי בנט, הצמרת של הפוליטיקה הישראלית שזורה בדור המשך, תופעה מרתקת בפני עצמה. 

עוד בבחירות:

הספר של סמסונוב עוסק בעיקר בדינמיקה של נסיכי הימין, אבל אפשר לקחת את זה צעד הלאה ולראות כיצד לא מדובר רק בדור שני, אלא בהשפעה העצומה של הליכוד לאורך ורוחב המפה הפוליטית. חוץ ממפלגת מרצ, הליכוד בכל מקום. במפלגת העבודה (לבני), בכולנו של משה כחלון וסביבו מייקל אורן (איש של נתניהו) וגם גלנט, במידה מסוימת. ביש עתיד חצי-חצי, כי יאיר לפיד אמנם אינו ליכודניק, אך הקשר ההדוק בין טומי לפיד לימין הישראלי (אולמרט ועוד) תמיד היה ברקע. אביגדור ליברמן, הוא כמובן, בן-בנו של הליכוד וכך גם נפתלי בנט ואיילת שקד. כולם היו בנותיו ובניו של הליכוד. בקיצור, הזירה הציבורית שלנו זרועה בליכוד. 

טרם קראתי את הספר אך הנה הצצה לחמ״ל של סמסונוב בביתו.

צ׳טעלך על הקיר של גיל סמסונוב (צילום: טל שניידר)
צ׳טעלך על הקיר של גיל סמסונוב | צילום: טל שניידר

שבט כחלון

בינתיים מאחר ומשה כחלון אינו נסיך, אלא אדם טוב מן היישוב, שהגיע לאן שהגיע בזכות עצמו ולא בזכות הקשרים של ההורים, עליתי במערכת הבחירות הזו על תופעה כחלונית מרתקת. בשבועות האחרונים אני פוגשת מספר רב של אנשים העונים לשם משה כחלון. לדעתי, מדובר בשבט שלם. אני מחכה לגיליון חגיגי של מגזין פרינט כלשהו שיעשה לנו תמונה משפחתית רחבה (כמו שעושים מדי כמה שנים לשבט הריבלנים או לשבטי דיינים למיניהם). כחלונים. הם בכל מקום. מבחינתי זו רק התחלה של סדרה. אם אתם פוגשים עוד ״משה-כחלונים״ אפשר לשלוח אלי. 

להלן: משה כחלון מהרצליה. איש חביב ומקסים שאני פוגשת בין פעם לפעמיים בשבוע. הוא הודיע לי לפני חודשיים כבר, שחד וחלק הוא מצביע למשה כחלון. ״נמאס לי מן הארנונה המטורפת שיש לנו על הבית״, ״נמאס לי שהכל יקר בטירוף בסופר. רק כחלון יביא תוצאות. אני גם משוכנע שאנחנו בני דודים רחוקים. פעם פגשתי אותו ואמרתי לו יש לנו קשר משפחתי דרך בני דודים, וגם נולדנו בפער של כמה שבועות. אנחנו בני אותו הגיל״.

משה כחלון מהרצליה (צילום: טל שניידר)
משה כחלון מהרצליה, תומך משה כחלון | צילום: טל שניידר

להלן 2: משה כחלון מקציר. כחלון 2 הוא תומך ותיק של ציפי לבני. הוא היה איתה בליכוד, עבר איתה לקדימה ועכשיו הוא מאמין בה שהיא הולכת בדרך הנכונה הלאה למחנה הציבורי. היום, פגשתי אותו ביישוב ערה, בתום אירוע הקמפיין של יצחק הרצוג וציפי לבני ושאלתי אותו, ליכודניק בעברו, איך הוא מרגיש שם, אצל אנשי העבודה. ״האמת שזה ממש מוזר לי. אני מסתכל עליהם מן הצד ונראה לי שהם לא יודעים איך לעבוד. איך להביס את היריב. על כל דבר מתלבטים ומתחרטים. אבל אני מאמין בציפי לבני, אפילו שקוראים לי משה כחלון. אני גם מאוד אוהב את כחלון ואני מקווה שהם ישתפו פעולה, בין כולנו למחנה הציוני״.

משה כחלון מקציר (צילום: טל שניידר)
משה כחלון מקציר, תומך ציפי לבני | צילום: טל שניידר

טל שניידר, הפלוג הבלוג הפוליטי