"אבל זה נורא ירגיז את זהבה גלאון״ מתלוננת כתומה של השר אורי אריאל בסוף סרטון הבניה בהתנחלויות (וגם במדינת הלוואי של ההתנחלויות, מדינת ישראל) והסיום של הסרטון מעלה ישר חיוך. האם בבית היהודי מחזיקים אצבעות, באמצעות טיזר ישיר, שבמרצ יגיבו בסרטון משלהם?

כן. התשובה היא כן. 

הפרטים להלן נותרו מעורפלים וכל צד מושך לכיוון שלו, אבל הנה הממצאים. 

עוד בבחירות:

מישהו מתוך קמפיין הבית היהודי שיגר טיזר כלשהו לצוות של חברת הכנסת מיכל רוזין ממרצ בנוגע לסרטון אפשרי שיגע בנושא הבניה וההתנחלויות. אותו אדם רמז לרוזין (רמזים בסדר גודל של מיץ פטל) שאולי יהיה סרטון התנחלויות מרגיז. ״יאללה, יאללה. תתקפו בחזרה״, נאמר לאנשי מרצ. 

סדר הפעולות שתיארתי לעיל, עשוי היה להיות גם הפוך (תלוי את מי שואלים). 

מישהו מתוך צוות של ח״כ מיכל רוזין התקשר לצוות של הבית היהודי ואמר ״שמעתי שהולך להיות אצלכם סרטון קמפיין שבו תוזכר זהבה גלאון״, קריצה, קריצה. (קריצת Willy Wonka) ובבית היהודי מיד קפצו על ההזדמנות ליצר סרטון ש״יתכתב״ עם הצד השני. ״תודיעו לנו שיעלה סרטון, נתארגן על תגובה הולמת״, נאמר על ידי אנשי מרצ (כך על פי אנשי הבית היהודי).

והסרטון עלה, אך התגובה (בינתיים) בוששה לבוא. מרצ לא העלו סרטון תגובה. 

ניסיון לברר איך התגלגל התיאום הפלאי הזה בין שני הקצוות של הקשת הפוליטית העלה ממצאים נחמדים. בבית היהודי מחפשים לחזור לבסיס, למצביעים המסורתיים של המפלגה, לקבוצות שנצמדות לנתניהו כמו מגנט (מתוך חשש שלא יהיו לו מספיק מנדטים כדי להוביל את הקמת הממשלה). ״אלה הם קולות שלנו, שהליכוד לקח לנו תוך הליכה על הראש שלנו בשבועות האחרונים״, אומרים בבית היהודי. 

הקמפיין האנטי-ציוני של הבית היהודי היה בזבוז זמן. לא ייצר למפלגה ארומה של רצינות וממלכתיות. אפקט אוחנה היה המכה הכבדה ביותר שגרמה לאוהדי הבית היהודי (חילונים, מסורתיים, מתנדנדים), להרגיש שאם כבר הם מנסים לחקות את הליכוד, אז עדיף את המקור על פני החיקוי. וכך מצאו אנשי הבית היהודי את עצמם במאבק על הקהלים המסורתיים. אלה שזהבה גלאון ממרצ וגדודי שלום עכשיו שלה, מרגיזים אותם הכי. 

הצוות של רוזין והצוות של אורי אריאל מיודדים. בקבוצות הווטסאפ הפנימיות של מרצ גולגל המסר על סרטון עם התייחסות לגלאון. אמיר הספרי, רן אהרון, אילן גילאון, זהבה גלאון - וכל מי שנמצא בקבוצת הניהול הווטסאפית של מרצ עודכן,  אך הדבר נשאר עומד תלוי בחלל הקבוצה. 

הרמתי טלפון למנכ״ל הבית היהודי ניר אורבך כדי לקבל תגובה: ״לא. לא ידוע לי ולא שמעתי על כזה דבר. אבל אני מבטיח לך שאם הם היו תוקפים אותנו בחזרה, זה יכול היה לעשות לנו רק טוב״.

טל שניידר, הפלוג הבלוג הפוליטי