דרעי והרב עובדיה, ארכיון (צילום: פלאש90)
אריה דרעי והרב יוסף. היו חומרים פלילייים? | צילום: פלאש90

כאשר ברקע יש מי שרומזים רמזים עבים כרוחב רחוב הקבלן, כי בידיו של יו"ר מפלגת 'יחד', ח"כ  אלי ישי, יש קלטת ובה אמירות של הרב עובדיה יוסף זצ"ל ערב הסתלקותו, כי ישי יכול להקים מפלגה חדשה, כמו גם דבריו אמש של הגאון רבי יורם אברג'ל, בכנס בחירות בנתיבות, כי "מרן אמר 'תדונו אותי לכף זכות, אני לא עשיתי שום דבר מעצמי. כפו אותי, לחצו עלי, איימו עלי קצת שיעשו כך או כך" – מתעוררות תהיות רבות.

עוד בבחירות:

האמנם אמר הגר"ע יוסף - וגם תועד בקלטת – כי 'כפו עליי' להחזיר את אריה דרעי לתפקיד יו"ר תנועת ש"ס? והאם, כמו שיש מי מאנשיו של ישי הטוענים, לחצו על הרב באמצעות "חומרים פליליים"?

בסוף שבוע שעבר נחשפו שני דפים מתוך יומן אישי של הרבנית יהודית יוסף, רעייתו של רבי משה יוסף, בנו הצעיר של הגר"ע זצ"ל – קטעים שהם רק קצה קרחון של חומר מרתק, הממלא את דפי היומן.

הימים היו ימי ערב שחרורו של אריה דרעי מבית הכלא. באחד מהבקרים, המתועד ביומן האישי, הייתה ועדת השחרורים של שירות בתי הכלא אמורה לדון בשחרורו המוקדם. בני הבית פנו אל הגר"ע יוסף ושאלוהו האם יעשה בתפילת שחרית "מי שברך" ליו"ר בדימוס של התנועה.

הרב השיב: "אני מתפלל בשקט, לא בפומבי. מתפלל שייצא, כמובן. אבל גם מתפלל על כך שפניו יהיו לשלום ולא למלחמה".

חששו של הרב מפני הרגע בו ייצא דרעי מבית הכלא, יבקש את הפיקדון ומחלוקת גדולה תפרוץ – היה גדול, מעידים מי שזוכרים את אותם ימים.

צפו בדבריו של אלי ישי הערב בדרום ת"א
אלי ישי. הרב עובדיה לא רצה מחלוקת | צילום:

היום, כשמדברים על קלטת בה נשמע הגר"ע  אומר כי "כפו עליי" להחזיר את אריה, עומדים בני ביתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל  ואומרים בתוקף כי שום איום מהסוג של "הוצאת חומרים פליליים" לא הופנה כלפי הרב או מי מבני משפחתו באותם ימים – בטח לא מכיוונו של אריה דרעי.

עוד הרבה קודם להחזרתו של אריה דרעי לתנועה, היה מקורב למשפחה שפנה אל רשם העמותות בתלונה על קרן שהוקמה על ידי רבי משה יוסף, לשיקום רשת החינוך של ש"ס. הקרן גייסה ממון רב לשם שיקומה מחדש של העמותה, שהייתה נתונה באותם ימים בקשיים כלכליים קשים מאוד.

"מי שהביא את החומר לרשם העמותות היה בטוח שהוא פוגע ברב משה, אך הדבר לא הצליח בידו, הכול נמצא תקין", מספר אחד מבני המשפחה שזוכר את אותה תקופה. "ואין לזה שום קשר להחזרתו של אריה לתנועה.

"הרב החזיר את אריה כי ממש לא רצה מחלוקת לקראת סוף ימיו. הביאו לו סקר שבו ש"ס יורדת לשישה מנדטים, בעוד תנועה חדשה שתפנה אל כלל עם ישראל, שבראשה יעמוד דרעי תקבל חמישה מנדטים. הרב מאוד היה מודאג מכך. 'לעת זקנתי יזכרו שהייתה מחלוקת בין אריה לאלי?' הוא ממש לא רצה בכך, ולכן העדיף להחזיר לאריה את הפיקדון".

לאתר חרדים 10

טל שניידר, הפלוג הבלוג הפוליטי