היא אומרת לי שאסור לי להשתמש במילה "ערסים", כי כשאני אומר "ערסים" אני מתכוון למזרחים. אני אומר לה שכשאני אומר "ערסים" אני מתכוון לערסים, וכשהיא טוענת שאני מתכוון למזרחים – היא גזענית. היא שותקת. ממש לרגע. אני רואה שהיא לא סיימה. אחרי כמה שניות של שקט היא פותחת את העיניים הירוקות שלה ויורה אליי: "אתה לא יודע מה זה להיות מזרחי, אתה לא יודע מה זה קיפוח, אתה לא יודע מה זה דיכוי, אתה לא יודע מה זה שמכריחים אותך לשנות את השם שלך כדי להתאים את עצמך לחברה שרואה אותך כשונה – ובגלל זה אני מצביעה הפעם לש"ס".

אני לא מבין אנשים שמצביעים לאיווט ליברמן כי הוא מבטיח עונש מוות למחבלים, כאילו זו הבעיה הגדולה במדינה שלנו כרגע. אבל אני עוד יותר לא מבין אנשים שמצביעים לאריה מכלוף דרעי בגלל שהוא מזכיר שמזרחים שינו את השם שלהם לשמות עבריים. ניוז פלאש מיסטר מכלוף: גם אשכנזים עברתו את השם שלהם. כבר בשנת 1944 הוקם "ועד התעמולה בעד השם העברי" שמטרתו הייתה לעברת את שמות המתיישבים בארץ ישראל, חברי העליות הראשונות.

רועי ויורי (צילום: אבישי טייכר, ויקיפדיה העברית)
פסלו של יעקב חודורוב, כלומר יעקב הוד, מחוץ לאצטדיון הכדורגל בראשון לציון | צילום: אבישי טייכר, ויקיפדיה העברית
ראש הממשלה דוד בן גוריון (שבעצמו עברת את שמו מדוד גרין) חייב את חברי נבחרת ישראל בכדורגל לעברת את שמם לפני היציאה למשחקי הלסינקי 1952, וכך הפך אריה גליק לאריה גיל, דן בוקסנבוים לדן ארז וכו'. בהמשך גם כוכבי הנבחרת הבוגרת הפכו ל"עבריים" כאשר נחום סטלמך האגדי הפך לנחום פלד, אמציה לבקוביץ' הפך לאמציה לביא, בנימין רבינוביץ' הפך לבנימין רון ויעקב חודורוב הגדול הפך ליעקב הוד. האוהדים כמובן המשיכו לקרוא להם סטלמך וחודורוב, וכך עשו גם העיתונאים המקומיים – למורת רוחם של חברי הממשלה. גולדה מאיר הייתה מזועזעת (היא בעצמה עברתה את שמה ממאירסון למאיר) ודרשה ממנהל הספורט לחייב את העיתונאים להשתמש בשמות העבריים של השחקנים.

היי, גם משפחתו של ראש הממשלה הנוכחי שלנו, האדמו"ר בנימין נתניהו שאין עוד מלבדו, שינתה את שמה ממיליקובסקי לנתניהו. בנימין מיליקובסקי זה לא מספיק עברי, אבל בנימין נתניהו זה לא מספיק אמריקאי, ולכן בנאומיו באמריקה בזמן שהיה שגריר ישראל באו"ם הוא כינה את עצמו "בן ניתאי". אין סוף לקיפוח האשכנזים באמריקה!

מתנגדים לנשים והומואים? מקומכם איתנו!

ועוד לא דיברנו על העולים מבריה"מ בשנות התשעים שהפכו מיורי לרועי ומנטאשה לנטע ואת העולים מאתיופיה שהפכו ממהרטה למירי ומאנדואלם  לדני. האם בן גוריון וחבריו להקמת המדינה טעו כשרצו ליצור כור היתוך מלאכותי באמצעות עברות השמות? יכול להיות - אבל זו ממש לא סוגיה מזרחית, אלא עניין כלל-ישראלי. 

"המוות אינו חידלון". בן-גוריון
דרעי היה רוצה שישנה את שמו בחזרה לדוד גרין? | צילום:
הדבר העצוב ביותר הוא שבאמת יש אפליה בין מגדרית ובין עדתית בישראל. לאנשים עם חזות מזרחית יותר קשה לעבור סלקציה במועדונים הזוהרים של תל אביב, שלא לדבר על למצוא עבודה מכובדת. זה נושא רציני שחשוב לטפל בו מהיסוד – אבל הניסיון של אריה דרעי לחפש בכל בחירות מחדש איזושהי זירת התגוששות חדשה בין מזרחים לאשכנזים צריכה להרתיח את הדם של כל בעל זכות הצבעה בישראל (ולא משנה מאיזו עדה). אריה מכלוף דרעי רק מגביר את הקיטוב והבידול בחברה המשוסעת-גם-ככה בישראל, ומשתמש בשנאה הזאת כדי לגרוף הון פוליטי – ולא בטוח בכלל אם זה עדיף על הימים בהם הוא עשה הון מסוג אחר, והגיע לכלא. אז כן, יאיר לפיד יצא קצת מתנשא כשהוא טען שצריך לשקם את אריה דרעי, אבל הוא לא טעה.

תומכים בהדרת נשים, שלילת זכויות מהקהילה הלהט"בית והעברת כספים לישיבות של ש"ס? תצביעו לאריה מכלוף דרעי. מתנגדים לחלוקה שווה בנטל, לימודי אבולוציה בבתי ספר ויציאה של חרדים לעבודה? תצביעו ש"ס. אבל אם אתם רוצים להצביע נגד אפליה ובעד עצמכם – הגיע הזמן למצוא מישהו שלא מנצל את התסכול שלנו בשביל לקושש כמה מנדטים. 

>> זוהר ישראל: "מרוב צעקות לא רואים את הצביעות של דרעי"