הקמפיין של בנט ושל הבית היהודי ממשיך לספק לנו גימיקים. והפעם, סרטון שבו מדובר על חברת כנסת ש"יש לה מרצ", חברתית מאוד, דואגת לזכויות ולתקציבים לכלל האוכלוסייה, ואפילו נוסעת באוטובוסים (פרט שכמדומני לא ממש מתאים לח"כי מרצ). מדובר, הפתעה הפתעה, באורית סטרוק, זו שקמפיין הבית היהודי הואשם בכך שהוא מסתיר אותה, יחד עם ח"כים אחרים פחות פוטוגניים ויותר דתיים.

>> מתלבטים למי להצביע בבחירות 2015? השאלון שבודק איזו מפלגה מתאימה לכם

הנה, אומר לנו בנט, אנחנו לא מתנצלים, אלא מציגים דווקא את סטרוק בחזית, סטרוק שלא הכרתם. החלטה מצוינת וגימיק יפה, אתם אומרים? בפועל, כבוחר פוטנציאלי של הבית היהודי, זו בחירה מאכזבת המצטרפת לשורה של סרטונים קודמים של הבית היהודי.

זוכרים את סרטון "הוא מה זה עושה", של התל אביביות המתלהבות מבנט, המושווה לאלדד מהאח הגדול? שימו לב מה השבחים של בנט בסרטון: קידום בניית מעונות מטעם המדינה, והעלאת שכר המינימום לעובדי הקבלן. אג'נדה שקודמה, לשכחנים שבינינו, דווקא על ידי חד"ש ומרצ. הוא מה זה עושה - מה שמרצ אומרים שצריך לעשות. כפיים!

ועוד לא שכחנו את פארסת אוחנה. מהר מאוד הובהר לבנט שלגנוב סמל ליכודי-בית"רי, להציג את עצמך כ"ליכוד ב'", לא ממש עוזר לך. אם כבר ליכוד ב', אמרו לעצמם הרבה מצביעים, אנחנו מעדיפים את הליכוד המקורי על פני החיקוי.

זה היה הלקח שבנט היה צריך ללמוד, וחבל שלא למד: אל תנסה לחקות אחרים. אל תנסה להתחפש. אל תנסה להראות כמה שאתה יותר חד"ש מחד"ש, יותר מרצ ממרצ, ויותר ליכוד מליכוד.

אילו הבוחרים היו רוצים את מרצ, הם היו בוחרים את מרצ. גם אתה רוצה חמישה מנדטים? זה הכיוון? אנחנו מצפים ממך למסר מקורי, רענן, אחר. משהו שאינו רק "כמו המפלגות האחרות, אבל עם כיפה" (או עם כיפת אסימון, או כיפת שמים).

אוחנה עם בנט. נפרדו אחרי 3 ימים (צילום: גור דותן)
לגנוב סמל ליכודי-בית"רי לא עוזר. בנט ואוחנה | צילום: גור דותן

היית יכול להתגאות, השר בנט, ברוח ההיי-טק שהבאת אתך. היית יכול לומר בפה מלא ששכר מינימום זה לא דבר שעוזר לעובדים אלא מזיק להם ומרחיב את האבטלה. היית יכול להצביע על כך שהיוזמה להעלאת שכר המינימום לא הייתה שלך אלא תוצאה של לחץ ההסתדרות, ולהראות כיצד צמצמת את הנזקים שגורם שכר המינימום לעסקים הקטנים ולמועסקים החלשים ביותר, כיצד פרסת את ההעלאה לשלוש שנים וכיצד עמדת על כך שההעלאה לא תחול גם על עובדי מדינה שמשתכרים הרבה יותר משכר מינימום ועדיין נהנו תמיד מהעלאת שכר המינימום כחלק מחישוב השכר שלהם.

זה היה יכול להיות קמפיין אמיתי, אמיץ, שפונה לאינטליגנציה של הציבור ולא נסחף בפופוליזם. אבל להצביע על אורית סטרוק כעל אשת מרצ עם כיסוי ראש - למה זה תורם? איך להצביע על מרצ כמודל לחיקוי יעשה לאנשים חשק להצביע דווקא לך?

"מפסיקים להתנצל", קבעת, השר בנט. אבל לא מספיק להפסיק להתנצל. אולי הגיע הזמן שגם תפסיק להתחפש. תן לנו אג'נדה מקורית וטובה, ולא רק בתחום המדיני. אנחנו מחכים.

>> ציונות אמיתית זה טיסות לחלל לכל אזרח