ראיון עם זהבה גלאון לקראת הבחירות (תמונת AVI: מתוך אנשים, שידורי קשת)
מתפקדת תחת לחץ. זהבה גלאון | תמונת AVI: מתוך אנשים, שידורי קשת

מדד הקמפיין הוא משאל בהשתתפות פרשנים פוליטיים וכתבים מכלי התקשורת המרכזיים בישראל. המשתתפים מחלקים ציונים לאופן שבו הגופים הפוליטיים והמנהיגים שלהם התנהלו בטלוויזיה, ברדיו, בשלטי החוצות וברשתות החברתיות. התוצאות משוקללות עם סקר שנערך בקרב הציבור הרחב, וכך נבחרים מצטייני השבוע.

מרצ חוזרים אל המקום הראשון, לאחר ששינוי כיוון בקמפיין והחלו לתקוף באופן חזיתי את המחנה הציוני, בניסיון למשוך מהם מצביעים. הניסיון לתקוף וגם להביע תמיכה באותו הזמן הוא כיוון חדש למפלגה. כנראה תוצאה של סקרי הבחירות האחרונים, בהם מרצ רואה מקרוב מדי את אחוז החסימה.

 

הליכוד, לעומת מרצ, גילו שפרשיות בקבוקים למיניהן לא משפיעות על סקרי הבחירות. לפחות על פי הסקרים, מצביעי הבית היהודי זולגים לאיטם אל הליכוד. נתניהו הגיב בסרטון הומוריסטי לכל הפרשיות, וניסה לדבר על "הדברים החשובים באמת". אלא שדווקא הניסיון הזה גרר תגובות מצד יריביו של נתניהו מן המחנה הציוני ומכולנו. כחלון החל גם הוא לתקוף את ביבי, ונכון לעכשיו שני הצדדים מרוויחים בטבלה.

>> מתלבטים למי להצביע בבחירות 2015? השאלון שבודק איזו מפלגה מתאימה לכם

 

ביש עתיד לא מכירים את תחתית הטבלה. המאמצים התקשורתיים של יאיר לפיד נושאים פרי. בין אם מדובר בראיונות למקומון ברמת גן, או בליהיא לפיד שמדברת (שוב) במוסף "שבעה ימים" של ידיעות אחרונות. בין לבין הספיקה המפלגה להציג תכנית כלכלית ותכנית למלחמה בשחיתות.

המחנה הציוני הציגו גם הם תכנית כלכלית, והם מקדמים אותה חזק בשלטי חוצות. הרצוג הזמין את נתניהו לעימות, מה שיכול להיות השיא התקשורתי של מערכת הבחירות, אולם כרגע נראה שנתניהו מעדיף את הסרטונים ביוטיוב, ואת הנאום המתקרב בקונגרס.

 

בתחתית הטבלה ישראל ביתנו מתאוששת. ליברמן מדבר כמה שיותר - מפזר הצהרות, תנאים ודעות על שותפיו בממשלה. המטרה הבאה: משרד הביטחון. גם לבני והרצוג לא שמחו לשמוע שהוא לא מתכוון לשבת בממשלה בראשותם. השאלה אם הפרשות יחזרו לפתע.

החזרה של הבית היהודי למקורות הימניים לא מסייעת לו, והמפלגה ממשיכה לצנוח בטבלה. הפרשנים, כמו הבוחרים (על פי הסקרים, כמובן), בינתיים לא מתלהבים.

 

 

משתתפי הפאנל: אריק בנדר (מעריב), ירון אברהם (ערוץ הכנסת), רזי ברקאי (גלי צה"ל), מקבולה נאסר (רדיו א-שמס), שלום ירושלמי (מקור ראשון), ישראל כהן (כיכר השבת), אודי סגל (חדשות 2) יואב לימור (ישראל היום וקשת), רינה מצליח (חדשות 2), דנה סומברג (מעריב), עידן קוולר (גלי צה"ל), יואב קרקובסקי (רשת ב'), טל שניידר (mako), מתי טוכפלד (ישראל היום), מנחם לזר (פאנלס פוליטיקס), דרור גלוברמן (mako) ועוד. 

ממצאי סקר שנערך עבור MAKO על ידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס, בראשות מנחם לזר. בסקר השתתפו 500 חברים בפאנל הפוליטי של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. הסקר בוצע על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל - מגיל 18 ומעלה. הסקר נערך בתאריך 8 בפברואר 2015. טעות הדגימה המרבית בסקר זה היא 4.6 אחוזים.