שולי מועלם (צילום:  Photo by Flash90)
שולי מועלם-רפאלי. הציעה להטיל את גביית המזונות על ההוצאה לפועל | צילום: Photo by Flash90

בשונה מחברי סיעתה, שנכחו בעיקר בהצבעות בגלל משמעת קואליציוניות, מועלם-רפאלי נכחה גם בהצבעות בנושאים נוספים. במקום השני: השר אורי אורבך. בתחתית הרשימה: סגן שר החינוך אבי וורצמן.

סיעת הבית היהודי הוכתרה כסיעה הכי פחות חברתית בכנסת ה-19 על ידי המשמר החברתי בכנסת. אולם גם בתוך הסיעה ישנם חברי כנסת פעילים יותר ופחות בנושאים האלה. על פי דירוג "המדד החברתי", שולי מועלם-רפאלי זוכה בתואר חברת הכנסת החברתית מכולם. על פי המדד, היא זוכה בתואר בזכום נוכחות גבוהה בהצבעות בנושאים חברתיים כלכליים. לזכותה עמדו גם הצעות חוק להטלת הגביה של דמי מזונות על ההוצאה לפועל, להעדפת תוצרת הארץ במכרזי מערכת הביטחון והצעת חוק ולמניעת עיקול משכורות צבאיות לחיילים.

הציון הגבוהה של מועלם-רפאלי בולט על רקע הנטייה של חברי סיעתה להגיע להצבעות רק במקרים בהם נדרשה נוכחותם מתוקף משמעת קואליציונית על מנת להעביר חוקים שהייתה צפויה בהם התנגדות של האופוזיציה.

במקום השני בקרב המתמודדים נמצא השר אורי אורבך, אשר נוכחותו בהצבעות חברתיות-כלכליות היתה דומה לממוצע של כלל חברי הכנסת (32%), אולם למרות האילוצים הקואליציוניים שהוטלו עליו, הצליח להצביע באופן חברתי יחסית. 

 הטבלה המלאה:

דירוג בסיעה (בקרב המתמודדים בפריימריז)

שם

חבר הכנסת

ציון משוקלל לכנסת ה-19

דירוג במדד של כלל הח"כים בכנסת ה-19

נוכחות (מתוך 425 הצבעות)

1

שולי מועלם-רפאלי

37.3

60

57%

2

אורי אורבך

13.3

91

33%

3

אלי בן דהן

9.2

96

48%

4

איילת שקד

1.3

107

37%

5

נפתלי בנט

0.5-

109

33%

6

מרדכי יוגב

2.6-

112

45%

7

ניסן סלומינסקי

8.4-

117

33%

8

אבי וורצמן

15.4-

123

32%

 

סגן שר החינוך היוצא, אבי וורצמן, הוא חבר הכנסת הכי פחות חברתי בסיעה. וורצמן דורג במקום ה-123 מבין כלל חברי הכנסת שכיהנו מהלך הכנסת ה-19 (כתוצאה מחילופי גברי במספר מפלגות במהלך הקדנציה). המשמר החברתי מציין לרעה את הצבעותיו של ח״כ וורצמן, שאף שנוכחותו עמדה על ממוצע הנוכחות של כלל חברי הכנסת (32 אחוזים), הוא דורג במקום נמוך אף יותר מח"כים שכיהנו רק חלק מהקדנציה. 

המדד החברתי שמפרסם "המשמר החברתי" בתום כל כנס של הכנסת, בודק כיצד הצביעו חברי הכנסת על הצעות חוק בתחום החברתי-כלכלי. הצבעה בהתאם לערכי המדד החברתי תזכה את חבר הכנסת בנקודה חיובית; הצבעה הפוכה תזכה אותו בנקודה שלילית. אי הצבעה אינה נספרת.