על פי סקרי הבחירות האחרונים, יאיר לפיד עלול למצוא את עצמו באופוזיציה, אבל הוא לא מתרגש. "אני בתקופה המקבילה בבחירות הקודמות הייתי עם 6 מנדטים בסקרים", הוא אומר בריאיון ל"בוקר של קשת". "כל המשחקים האלה, נו באמת". במקביל, הוא מסרב בעקשנות לקשר את עצמו לממשלת ימין או שמאל עתידית. "אני לא מתעסק בספקולציות".

לדבריו, בימיו האחרונים במשרד האוצר התכוון לקדם מהלך של העלאת קיצבאות שיאפשר לסייע ל-190 אלף איש שנמצאים מתחת לקו העוני. "אמרתי לנתניהו, תפטר אותי בעוד חודש", טוען לפיד. "אבל הם לא חיכו. זה לא מעניין אותם, לא מעניין אותם אזרחי ישראל. זו קיסרות שמתעסקת רק בעצמה. כל מה שמעניין את נתניהו זה להישאר בתפקיד".

>> מתלבטים למי להצביע בבחירות 2015? השאלון שבודק איזו מפלגה מתאימה לכם

גם מהביקורת שממשיכה להישמע על העובדה שנכנס למשרד האוצר בלי ניסיון כלל הוא מסרב להתרשם. "מה חיכה לי? חיכה לי בור תקציבי, אבטלה של 6.5 אחוזים. זה מה שעשו כל בעלי הניסיון", הוא מתריס. "ביום שעזבתי את משרד האוצר, זה היה כמו סצנה מסרט אמריקאי, הייתי עם ארגז. יש לי את שלושת הקופים, אחד עם ידיים על האוזניים, אחד עם ידיים על העיניים ושטייניץ. אני מסתכל על הנתונים: הגירעון הוא מתחת ליעד. אין יותר גירעון תקציבי. עברנו את צוק איתן, מבצע יקר, בלי להעלות מסים ולממן את המבצע. הכלכלה חוזרת להיות חזקה. הדבר האחרון שעשיתי היה לחתום על מכשירי MRI לכל בתי החולים בפריפריה. אז אני אומר, השאלה אינה אם יש או אין ניסיון".

עם זאת, הוא לרגע לא מצטער שלקח על עצמו את המשרד הזה, אף שברור ששר חוץ פופולרי יותר משר אוצר. וכן, הוא ישמח להיות שר אוצר בממשלה הבאה.

גם היחסים עם נפתלי בנט עברו מהפך. משיתוף פעולה הדוק, ליריבות פוליטית. "ברמה האישית נפתלי הוא ידיד, הוא איש נחמד", אומר לפיד. "בשנה הראשונה זה עבד טוב מאוד. עשינו דברים גדולים ביחד. מאוד כאב להם השוויון בנטל, ובכאב רב הם שיתפו פעולה. הם חזרו מהפגרה השנייה של הכנסת יותר דתיים ויותר קיצוניים, והתעסקו בניסיונות להעביר כסף מעבר לקו הירוק. היות ואני חסמתי את זה, זה קלקל את היחסים".

האם הוא ישנה את הטון רגע אחרי הבחירות, כשאין צורך יותר לחזר אחרי הבוחרים? "אני חושב שנתניהו לא צריך להיות ראש ממשלת ישראל", הוא קובע וממהר לסייג. "אבל הציבור הישראלי הוא זה שמחליט".