קבר הבאבא סאלי בנתיבות (צילום:  שמעון איפרגן)
אנחנו כאן, הם שם. קבר הבאבא סאלי | צילום: שמעון איפרגן

הזירה אחרונה של הקרב בין ש"ס לבין "העם איתנו" היא ההילולה לזכרו של הרב ישראל אבוחצירא, הוא הבאבא סאלי, שהתרחשה אתמול (א') בנתיבות. ש"ס פרשה על ההילולה את חסותה והשתלטה על מתחם הקבר. המהלך נראה טבעי לאור העובדה שבנו של הבבא סאלי, ברוך אבוחצירא (הבבא ברוך), תומך במנהיג המפלגה, אריה דרעי.

המחנה של אלי ישי לא נכנע, ונטל חלק במקביל בהילולה שארגנה סימי אבוחצירא, אשתו השנייה של הבבא סאלי, באחד האולמות בעיר. אבוחצירא היא אמו החורגת של הבבא ברוך. השניים לא מקיימים ביניהם כל קשר כבר שנות רבות, כחלק ממלחמת ירושה ודמי מזונות שההבא ברוך חויב לשלם לאבוחצירא במסגרת הסכם שחתם איתה לפני 25 שנה.

גם כלי התקשורת החרדים נוטלים חלק במאבק. בזמן שרדיו "קול חי" שידר מההילולה שידורים חיים, רדיו "קול ברמה", שבעליו, צבע עמר, תומך באלי ישי, שידור מביתה של הרבנית.

"ש"ס השתלטו על ההילולה אז החלטנו בתגובה לשדר מביתה של הרבנית סימי אבוחצירא שתומכת בישי", הבהיר גורם המקורב להעם איתנו.  "לא ניתן להם להשתלט על ההילולה כפי שהם חושבים. היה לנו חשוב להעביר מסרים ולהיות במרכז העניינים כדי שיבינו שישי הוא ש"ס האמיתי ולא דרעי".

גורם בש"ס הדגיש כי הרב אבוחצירא מזוהה במשך שנים רבות עם ש"ס, ואף היה נגד הפילוג האחרון במפלגה. לדבריו, ההשתתפות של בכירי ש"ס בהילולה והתמיכה הפומבית של הבבא ברוך הן טבעיות.