בזמן שבליכוד שומרים על דריכות לקראת הפריימריז, חה"כ מירי רגב הגיעה היום (שבת) לריאיון ב"פגוש את העיתונות" - ובו היא דיברה על מעמדה במפלגה, התייחסה לשריונים ולחשיפת ההתכתבויות בין הרב דרוקמן ליו"ר רע"ם. "שקד פספסה את ההזדמנות שלה ושיקרה את הציבור עם בנט", טענה רגב. במקביל, סגן השר אביר קארה הבהיר: "לא מקים מפלגה - קורא לחיבורים".

רגב: "מאמינה שאשמור על מעמדי בחמישייה הפותחת, להירש מגיע שריון בליכוד"

"מאמינה שאשמור על מעמדי בחמישייה הפותחת של הליכוד", אמרה חה"כ רגב בתחילת הריאיון שקיימה עם רינה מצליח. "בעזרת השם, מאמינה שהליכודניקים שרואים את מה שעשיתי ואת מה שפעלתי, את המהפכות שהובלתי - יחשבו היטב על איזו רשימה אנחנו שמים. שלא נביא רשימה של מיכל שיר, שרן השכל, כאלה שבוחרים מהאג'נדה של הליכוד".

מירי רגב (צילום: חדשות 12)
רגב: "מאמינה שהליכודניקים רואים את מה שעשיתי" | צילום: חדשות 12

בואי נדבר על השריונים - מדברים על סילמן, אורבך, גל הירש, אולי על איילת שקד.

"זה לא סוד שאני מתנגדת לשריונים. אני חושבת שמפלגה דמוקרטית שהולכת לפריימריז - אסור שיהיו לה שריונים. בסופו של דבר, זו פריווילגיה של יו"ר המפלגה יחד עם מוסדות הליכוד".

"אני חושבת שלגל הירש בהחלט מגיע שריון בליכוד אחרי מה שעבר וחטף מהמערכת המשפטית", הדגישה חה"כ רגב. "לאיילת שקד בוודאות לא מגיע שריון. היא לקחה קולות מהימין לטובת השמאל ואני קוראת לאנשי הימין שלא להצביע לאיילת שקד".

"גפני לא מערער על הברית עם הליכוד - אין לו דרך אחרת"

מה זה אומר שגפני מערער על הברית עם הליכוד?

"לא חושבת שהוא מערער על הברית עם הליכוד, אני חושבת שלגפני אין דרך אחרת. יאיר לפיד לא יכול להקים ממשלה בלי רע"ם והמשותפת. 1+"גפני צריך להוציא את הבוחרים שלו להצביע כדי שנגיע ל-6.

משה גפני, מליאת הכנסת (צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ/דני שם טוב)
"גפני צריך להוציא את הבוחרים שלו להצביע כדי שנגיע ל-61+" | צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ/דני שם טוב

לאחר שפרסמנו השבוע כי גורם בכיר בסביבת נתניהו, הודה שהוא סבור שחלק מחברי הכנסת בליכוד הפכו מנכס הסברתי לנטל - מירי רגב הכחישה וטענה: "לא שמעתי את ראש הממשלה לשעבר אומר דבר כזה. אני חושבת שיש לנו נבחרת מצוינת בליכוד, זו מפלגה דמוקרטית שכל אחד אומר מה שהוא חושב. כשהתקשורת כל הזמן עוסקת בלנסות לסכסך בין אנשים בתוך הליכוד - זה לא יעזור".

את גם חושבת שצריך לפטר את היועמ"שית?

"אני חושבת שצריך לעשות רפורמות גדולות מאוד במערכת המשפט. היועמ"שית הייתה צריכה לפעול לפי הנחיות היועמ"שים הקודמים ולא לאפשר שום מינוי של רמטכ"ל חצי שנה לפני שהוא עוזב. הצעתי לנתניהו יחד עם ראשי מפלגות הימין לפנות לבג"ץ. לא יכול להיות מצב שבזמן בחירות ממנים את הרמטכ"ל, מנדלבליט לא אפשר לנו לעשות שום מינוי - מקטן ועד גדול".

שלמה קרעי , יואב קיש , גלי בהרב מיארה, האיומים להד (עיבוד: AP / FLASH 90, פלאש 90)
"היועמ"שית הייתה צריכה לפעול לפי הנחיות הקודמים" | עיבוד: AP / FLASH 90, פלאש 90

באשר לפרסום בחדשות 12 על הפגישה שקיים מנסור עבאס עם הרב דרוקמן, אמרה חה"כ רגב כי "ראיתי את האסמסים שיצאו עם עמית הלוי לכאורה ועבאס, וראיתי גם את ההכחשה של עמית הלוי שפעל מטעם עצמו. לא נשב עם עבאס ולא עם התנועה האיסלאמית אחרי השנה הנוראית, הסיוט שעברנו. לפיד לא יהיה מסוגל להקים ממשלה בלי התנועה האיסלאמית".

קארה: "אני לא מקים מפלגה, בעד חיבור עם כל מפלגה ליברלית"

לאחר שפרסמנו אמש ב"אולפן שישי", כי חה"כ אביר קארה שוקל להקים מפלגה חדשה אם יבין שימינה נקלעה למבוי סתום, הוא הגיע לריאיון באולפן ובו הכחיש את הדיווח. "אני לא מקים מפלגה, אני בעד חיבור עם כל מפלגה ליברלית שמקדמת כלכלה חופשית וליברלית, כלכלה היברידית כמו באירופה", אמר קארה.

בריאיון הוא העריך כי איילת שקד ומתן כהנא יישארו בימינה: "אני לא נכנס לספקולציות. אני גם לא רוצה להתחיל לפרשן דברים, לי חשוב להעביר לכל מי שנמאס מהבחירות 'כן נתניהו לא נתניהו, כן ביבי רק לא ביבי'. לצערי הממשלה לא החזיקה מעמד, היא עשתה הרבה דברים טובים עם הרבה אנשים שונים. אני לא הייתי מהתומכים של ללכת לבחירות, ההפך".

"הליכוד ב-12 השנים האחרונות לא עשה כלום ביוקר המחייה, הם תרמו הכי הרבה לזה", הדגיש קארה. "זה לא בסדר, צריך להילחם על יוקר המחייה וצריך להוריד - אבל זה עובר דרך רפורמות מאוד גדולות שצריך לעשות. הליכוד היום שבוי בידיים של ההסתדרות, של הוועדים, של קבוצות אינטרס. הפכו להיות מפא"י 2022. הם יוכלו מחר להתקדם?".

יו"ר ימינה איילת שקד פרסמה פוסט בחשבון הפייסבוק שלה שבה הודיעה שתתמודד בבחירות עם המפלגה וכי "יהיו שבועיים קשים בזמן ההתארגנות אבל נתמודד כימינה": "במשך כל חיי הפוליטיים, פעלתי בשיא הכוח למען המדינה. כל פעולה נועדה כדי לשמור על ישראל טובה יותר, חזקה יותר ובטוחה יותר. אני יודעת, כי זמן ההתארגנות גם גובה מחירים. הייתי מודעת לזה, לקחתי את זה בחשבון ואני מאמינה בכם, שתדעו להבחין בין האינטרסים השונים. ניהול, זה ראשית לעשות סדר, לייצב את הספינה ולבנות תשתית חזקה ואיתנה, שתוכל להביא לקמפיין בחירות מנצח. השבועיים הקרובים יהיו קשים, אבל ממצבים קשים נבנים וצומחים. קחו אוויר. תנשמו. התמונה תתבהר בקרוב".

עוד הוסיפה שקד: "שימו לב, אני מתכוונת לרוץ עד הסוף, להוביל מפלגה שתהיה מורכבת מאנשי ימין, שחותרים לביצוע, עשייה וחיבור בין אנשים, בדיוק כמו שתמיד היינו ונהגנו לעשות- למען המדינה שכולנו אוהבים. אני קוראת לציבור הסרוג, הדתי לאומי ולאנשי ימין ומרכז, שהמדינה הזו יקרה להם כל כך, למי שרגיל לאהוב ולא למי שבוחר לשנוא, לאלו ששירתו בצבא או בשירות לאומי, לאלו שתורמים למדינה הזו יום יום, ימינה הייתה הבית שלכם ותישאר הבית שלכם".