מלב הציונות הדתית: יו"ר עוצמה יהודית חה"כ איתמר בן גביר, שהודיע שירוץ לבד בבחירות, צירף אתמול (ראשון) שם מסקרן לרשימה שלו – הרב עמיחי אליהו, בנו של הרב שמואל אליהו ואחת הדמויות הבולטות בציונות הדתית. במקביל, בן גביר בוחן צירוף של איש ביטחוני ואישה למפלגתו. אם אכן ישלים את המהלך הזה, חיבור עם סמוטריץ' יהיה קשה בהרבה.

"מדובר ברגע היסטורי לציונות הדתית", קבע חה"כ בן גביר. "הרב עמיחי אליהו הוא הנציג האותנטי של ציבור חובשי הכיפות הסרוגות והשקופות הנלחם למען הזהות היהודית, ממשיך את מסורת סביו ואביו באהבת ישראל לכל יהודי ויהודיה  תוך חיבור אמיתי לעם ישראל".

בחירות 2022: איתמר בן גביר ועמיחי אליהו
איתמר בן גביר והרב עמיחי אליהו

הרב עמיחי אליהו מסר: "אני שמח בזכות שניתנה לי להיות שליח נאמן לעם ישראל להצטרף לעוצמה יהודית בראשות חה"כ איתמר בן גביר ומאמין שיש לנו בשורה גדולה לציבור בישראל, למען חיבור קהלים מכל החוגים והמגזרים שבאים להיכנס תחת הדגל של אהבת התורה, אהבת עם ישראל ואהבת ארץ ישראל".

בחירות 2022: שקד והנדל עם המתמודד החדש, אמיתי פורת (צילום: ברני ארדוב, בנוביץ תקשורת)
שקד והנדל עם המתמודד החדש, אמיתי פורת | צילום: ברני ארדוב, בנוביץ תקשורת

בתוך כל, אמיתי פורת, בנו של חנן פורת, ומי שמזוהה עם הציונות הדתית המתונה, הודיע על הצטרפותו למפלגה של איילת שקד. "החלטתי להצטרף לרשימת הרוח הציונית בבחירות הקרובות", אמר פורת בנאומו. "הציונות הדתית, היא תפיסת עולם שבמרכזה ערכים – עם ישראל, ארץ ישראל, תורת ישראל, ובלשונו של הרב קוק – הקודש, האומה והאדם. עם ישראל, במרכז של המשולש הזה, בעם הזה יש אנשי ימין ושמאל, אחים לנשק ולברית משותפת של מעשה ובניין, לברית של החיים".